AbiWord (Mac)

Sponsorlu Bağlantılar
2.4.5
Sponsorlu Bağlantılar

MAC İçin Ücretsiz Word Alternatifi Program

AbiWord; Microsoft Word alternatifi olarak kullanabileceğiniz ücretsiz ve Türkçe bir kelime işlemci programıdır. AbiWord programının MAC OS X ile uyumlu sürümüdür.

Yeni başlayanlara yönelik bu program, oldukça uzun bir araç listesi ile Word benzeri metin belgeleri oluşturmanızı ve düzenlemenizi sağlar ve bir dizi dosya formatını destekler. AbiWord, birden fazla format desteği ile basit metin belgeleri düzenleme ve oluşturma araçları sağlayan hafif ve açık kaynaklı bir uygulamadır.

Bir metni tabloya çevirmek (veya tersini yapmak), RDF’leri vurgulamak ve düzenlemek, işbirliği hesaplarını yönetmek, programın arayüzünü başka bir dile tercüme etmek, çift yönlü özellikleri kullanmak ve ayna karakterleri oluşturmak mümkündür.

Buna ek olarak, belgeleri DOC, RTF, TXT, EML, ODT, DOCX, SXW, HTML ve özel bir belge (ABW, ZABW) dahil olmak üzere birden çok uzantı kullanarak özel bir yere kaydetmek mümkündür.

Office programlarına herhangi bir ücret ödemek istemiyorsanız, Word alternatifi olarak kesinlikle AbiWord programını tavsiye ediyorum.

AbiWord aynı anda bir belge üzerinde birden fazla kişi ile işbirliği sağlar. Çevrimiçi belgeleri saklamayı sağlar, arkadaşlarınızla kolay belge paylaşımı sağlayan ve anında format dönüşümleri gerçekleştirir AbiCollab.net web hizmeti ile entegre edilmiştir.

AbiWord (Mac) İçin Yorum Yap