AbiWord (Windows)

Sponsorlu Bağlantılar
3.0.2
Sponsorlu Bağlantılar

Windows İçin Ücretsiz Word Alternatifi Program

AbiWord, Microsoft Word alternatifi olarak kullanabileceğiniz ücretsiz ve Türkçe bir kelime işlemci programıdır. AbiWord programını ücretsiz olarak yazılım kütüphanemizden indirebilirsiniz. Bu ücretsiz yazılım, Dom Lachowicz’in fikri mülkiyetindedir.

Bu ücretsiz PC yazılımı şu uzantıları işleyebilir: “.doc”, “.rtf” veya “.odt”. AbiWord, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 veya Windows 10 üzerinde çalışmak üzere geliştirildi ve 32-bit sistemler ile uyumludur.

AbiWord, Microsoft Word’e benzer ücretsiz bir kelime işlemci programıdır. Çok çeşitli kelime işlem görevleri için uygundur. Office programlarına herhangi bir ücret ödemek istemiyorsanız, Word alternatifi olarak kesinlikle AbiWord programını tavsiye ediyorum.

AbiWord artık eskisi kadar güncel değil ve bazı özellikler geride kaldı; Bunun da ötesinde, kullanıcıların istedikleri Word belgeleriyle hiçbir zaman tam uyumlu değildi. Yine de, ücretsiz bir çözüm için, oldukça sağlam bir özellik kümesi vardır.

AbiWord, zengin biçimlendirme, tablolar, madde işaretli listeler, satır içi görüntü desteği, üstbilgi ve altbilgiler ve önceden tanımlanmış stiller gibi tüm büyük kelime işleme işlevlerine sahiptir. AbiWord ayrıca, bir ilişkisel veritabanı, CSV veya sekmeli metin dosyası gibi birçok formda bulunabilen, sağlanan bir rehber listesi için binlerce harf oluşturulmasını otomatikleştiren Posta Birleştirmelerini yürütebilir.

AbiWord çeşitli dillerde mevcuttur ve 30 dilde sözlükler için yazım desteği vardır. Ayrıca, sağdan sola, soldan sağa ve karışık modlu metin ekranından faydalanabilirsiniz. AbiWord, docx biçimi de dahil olmak üzere Microsoft Word dosyalarını tam olarak desteklemektedir. Ayrıca, OpenDocument standardı, RTF dosyaları, HTML, WordPerfect ve kelime işleme için diğer önemli endüstri standartlarını da destekliyor. Yazılımın işlevselliği eklentileri kullanarak ek olarak genişletilebilir.

AbiWord aynı anda bir belge üzerinde birden fazla kişi ile işbirliği sağlar. Çevrimiçi belgeleri saklamayı sağlar, arkadaşlarınızla kolay belge paylaşımı sağlayan ve anında format dönüşümleri gerçekleştirir AbiCollab.net web hizmeti ile entegre edilmiştir.

Word alternatifi ücretsiz ve Türkçe program arıyorsanız AbiWord programını indirebilirsiniz. Kolay ve basit kullanıma sahiptir.

AbiWord (Windows) İçin Yorum Yap