Google Chrome Canary (Android)

Sponsorlu Bağlantılar
Son Sürüm
Sponsorlu Bağlantılar

Android için Yeni Google Chrome Canary tarayıcısı

Google Chrome Canary, Android mobil cihazlar için tasarlanmış Chrome yeni özelliklerini ve geliştirmelerini içeren Google’ın yeni tarayıcısı. Zaten Chrome ile başarılı değiller mi, neden yeni bir tarayıcıya ihtiyaç duysunlar ki, diye sorular aklıma takılmıyor değil. Tarayıcı dünyasına yeni bir hava katmak mı, yoksa Chrome tarayıcısının mobil cihazlar için olumsuz özelliklerini bir kenara atıp, tamamen kullanıcıların düşüncelerine ve isteklerine göre bir tarayıcı mı olacak bilmiyorum.

Google Chrome Canary ile şimdilik herhangi bir detaylı bilgi verilmemekte. Sadece Chrome benzerliği ve biraz daha az veri kullanımı ve hızlı olması göze çarpıyor. Yeni altın serisi rengiyle ve kanarya ismiyle tam olarak ne anlatmaya çalıştığını yakında göreceğiz.

Chrome’un devamı gibi olacağını söyleyebilirim. Bir tarayıcı ilk çıktığında ilk sürümünden başlar. Ama Chrome Canary, Chrome tarayıcısı ile aynı sürümde başlıyor. Buda akıllara sorular getiriyor. Acaba Chrome tarayıcısı artık kullanılmayacak mı? Çünkü en yeni Chrome özelliklerini içerdiğini söylemesi bu anlama geliyor. Bununla ilgili detaylı bilgiler yakında ortaya çıkar elbet.

Google Chrome Canary kısa zamanda tam anlamı ile Chrome tarayıcısının yerini alacaktır. Google Play Store üzerindeki sürümü deneysel sürümüdür. 100 MB bant genişliği harcayan güncellemelerin mevcut olduğunu ve her hafta dağıtıldığı bildirilmektedir.

Şuan test aşamasında olduğu için geliştiricilerin kullanması tavsiye edilmektedir. Kullanıcılar tarafından gelen bildirimler ile tüm hatalar ve sorun düzeltilip, iyileştirmeler yapıldıktan sonra kararlı sürümü piyasaya çıkacaktır.

Google Chrome Canary (Android) İçin Yorum Yap