Android Cihazlara ASUS PC Link Programını Kurmak ve Çalıştırmak

Sponsorlu Bağlantılar

ASUS PC Link, Windows bilgisayar ve Android mobil cihazlar arasında bağlantı sağlayarak bilgisayardan Android cihazları kontrol etmeyi sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. ASUS PC Link kullanmak için hem Windows sistemler hem de Android mobil cihazlar için uyumlu sürümlerinin yüklü olması gerekir.

ASUS PC Link uygulamasını Android cihaza yükledikten sonra kurulum aşamasında sıkıntı yaşayanlar için ASUS PC Link mobil cihazlara kurulum rehberi!

Not: ASUS PC Link uygulaması Android 4.4 ile sadece ZenFone 5, ZenFone 6, Fonepad 7, MeMO Pad 7 ve Fonepad 8 cihazları destekler.

android-icin-asus-pc-link

Android Cihazlara ASUS PC Link Programını Kurmak

ASUS PC Link uygulaması yüklü değilse buradan uygulamayı yükleyin. Zaten yüklü ise aşağıdaki adıma geçelim.

1.Android cihazda ASUS PC Link uygulamasını başlatın, “USB debugging” (USB hata ayıklama) seçeneği daha önce etkinleştirilmediyse “Tamam”a basınız.

android-cihazlara-asus-pc-link-programini-kurmak-

2.Android cihazınızdan Ayarlar’a girin ve ardından Geliştirici seçeneklerini bulun. Geliştirici seçenekleri altından “USB hata ayıklama” seçeneğini işaretleyiniz ve Tamam’a basın. Bilgilendirmeleri okuyun ve Tamam düğmesine basın.

3.Mobil cihazınızı, bilgisayarınıza USB kablosu ile bağlayınız. “Her zaman bu bilgisayardan izin ver seçeneğini” işaretleyiniz.

4.ASUS PC Link uygulamasını başlatın ve bekleyin.

ASUS PC Link uygulamasını bilgisayarda başlatmadan önce bunları yaptığınızdan emin.

Yukarıdaki adımların hepsi bittikten sonra Windows bilgisayarda da ASUS PC Link uygulamasını başlatın ve bağlantı kurulmasını bekleyin. Aşağıdaki bağlantılardan hem Android hem de Windows PC için gerekli sürümleri indirebilirsiniz.

ASUS PC Link İndir (Android)
Android İçin ASUS PC Link
ASUS PC Link İndir (Windows PC)
Windows PC İçin ASUS PC Link

Android Cihazlara ASUS PC Link Programını Kurmak ve Çalıştırmak İçin Yorum Yap