Android Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatma Nasıl Yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

“Facebook otomatik video oynatma” özelliği Android kullanıcıları için sıkıntılar oluşturmaktadır. WiFi bağlantısı ile Facebook kullandığınız zaman herhangi bir sorun teşkil etmez. Ama mobil veri ile bağlanıldığı zaman hücresel veri kullanımını artırdığı için kullanıcılara zor anlar yaşatır. Mobil cihazlar üzerinden internet kullanımı sınırlı olduğu için Facebook otomatik video oynatma özelliği internet kotasını tüketen büyük bir tehlike olur.

Neyse ki, Android cihazlardan “Facebook otomatik video oynatma kapatma” mümkündür. Android cihazlardan otomatik video oynatmayı durdurmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

Facebook Otomatik Video Oynatma Özelliğini Kapatma

Android cihazdan Facebook’a giriş yapın ve sağ üst kısımdaki üç paralel çizgiden oluşan Menü tuşuna basın. Buradan Yardım ve Ayarlar seçeneği altında yer alan Uygulama Ayarları seçeneğine dokunun.

Ardından Genel Ayarlar bölümü altında Otomatik Oynatma seçeneğine dokunun. Buradan Mobil Veri ve Wi-Fi Bağlantılarında, Sadece Wi-Fi Bağlantılarında ve Videoları Asla Otomatik Oynatma seçeneklerinden birini seçerek videoları ne zaman otomatik oynatılacağını seçebilirsiniz.

android-facebook-otomatik-video-oynatma-kapatma-nasil-yapilir

Evet, Android cihazlardan Facebook otomatik video oynatma özelliğini böylece kapatabilir veya ayarını değiştirebilirsiniz.

Android Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatma Nasıl Yapılır İçin Yorum Yap