Android, iPhone Telefondan VR Kulaklık İle 3D Film İzleme

Sponsorlu Bağlantılar

Eski televizyonlardan şimdiye uzun bir yol katettik. Artık televizyonlar bile akıllı oldu. Evde rahat bir şekilde 3D film izlemek mümkündür ama bir çoğu için çok maliyetli olmaktadır. Masraftan uzak, konforunuzu bozmadan evinizde 3D film izlemek o kadar da uzak değil. Evde bir VR kulaklığı varsa, aslında yapmak oldukça kolay. Bu yazımızda VR kulaklık ile 3D film izleme nasıl olur göstereceğiz.

İşte gerekenler;

  • Bir 3D film.
  • Bir akıllı telefon; iPhone veya Android.
  • Bir adet VR kulaklık.

Şimdi gereken ekstra bir şey daha var. VR kulaklık ile 3D filmi izlemeyi sağlayacak bir uygulama. VR kulaklık ile 3D film izlemek için filmlerin iki ekrana bölünmüş olması gerekir. Eğer bölünmüş değilse VR kulaklık ile izlemek mümkün olmaz. Bu nedenle Android ve iPhone telefonda 3D filmi iki ekrana bölecek uygulama gerekiyor. Aşağıda Android ve iOS cihazlar için ücretsiz iki uygulamayı paylaştık.

iOS kullanıcıları için, Homido Player istediğiniz uygulamadır. Uygulamaya video eklemek için, uygulamayı indirin ve daha sonra telefonunuzu bilgisayara bağlayın. iTunes’u açın ve cihazınızı seçin. Cihazınızın içerik seçenekleri altında, Uygulamalar’a tıklayın ve sağdaki bölmede aşağı doğru kaydırın. Tüm yüklü uygulamaların bir listesini ve dosya ekleyebilir uygulamaların ayrı bir listesini göreceksiniz. Burada Homido Player’ı seçin ve ‘Dosya Ekle (Add File)’ düğmesini görene kadar ilerleyin. Dosya ekleye tıkladıktan sonra eklemek istediğiniz dosyayı seçin ve cihazınıza ekleyene kadar bekleyin.

android-iphone-telefondan-vr-kulaklik-ile-360-3d-film-izleme

İzlemek istediğiniz filmi belirledikten sonra, sadece kulaklığa telefonunuzu takın ve keyfini çıkarın. Kapalı 360 derece seçeneğini açık olduğundan ve “flat” seçeneğine geçiş yaptığınızdan emin olun.

android-iphone-telefondan-vr-kulaklik-ile-360-3d-film-izleme-1

Android kullanıcıları için, AAA VR Cinema uygulaması var. İki pencere halinde bir videoyu ayırabilirsiniz ve baş hareketleri ile uygulamayı gezinebilirsiniz. Buna dosya eklemek kolaydır. Sadece Android telefona izlemek istediğiniz filmi kopyalamak yeterlidir.

android-iphone-telefondan-vr-kulaklik-ile-360-3d-film-izleme-2

Zaten iki pencereye ayrılmış bir film varsa, Android için VLC player uygulamasını kullanarak da izleyebilirsiniz. AAA VR Cinema uygulamasını kullanmanın tek nedeni üç boyutlu filmleri VR kulaklık ile izlemek için filmlerin iki ekrana bölünmüş olması gerekir. İki ekrana bölmek için AAA VR Cinema uygulaması kullanılır.

iPhone, iPad için Homido Player İndir

Android için AAA VR Cinema İndir

Android, iPhone Telefondan VR Kulaklık İle 3D Film İzleme İçin Yorum Yap