Android İstenmeyen Numarayı Engelleme Yolları

Sponsorlu Bağlantılar

Telefon kullanıcılarının en çok rahatsız olduğu durumlardan biri de istenmeyen aramalar ve mesajlar. Android telefonda istenmeyen numaraları engellemek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Son zamanlarda reklam içerikli arama ve mesajlar herkesi bıktırmaktadır. Rahatsız olduğunuzu dile getirseniz bile bu işin sonu gelmiyor. Android kullanıcıları için istenmeyen numaraları engellemek için aşağıdaki yolları deneyebilir.

Android telefondan numaraları engelleyin

Android telefonda numara engellemek için arama geçmişine göz atın. Son Aramalar listesinden engellemek istediğiniz numaraya uzun dokunun. “Numarayı engelle” seçeneğine dokunarak engelleyebilirsiniz. Çağrı engelleme işlevi Android üreticilerin yaptığı özelleştirmeye göre farklılık gösterebilir.

Yaptığınız bu işlem sayesinde aramalar otomatik engellenir ve engellenen numaralardan gelen mesajlar otomatik silinir.

Arama listesinde olmayan bir numarayı engellemek istiyorsanız Ayarlar > Çağrı engelleme seçeneğine erişin. Telefondan yapmış olduğunuz engelleme işlevi işe yaramıyorsa çağrı engelleme uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Numara engelleme uygulamalarını kullanın

Arama engelleme uygulamaları bu konuda gerçekten çok başarılı. Uygulama kullanmak istemeyen kullanıcılar olabilir. Ancak en sağlıklı sonuçlar bu uygulamalar ile gerçekleşmektedir. İyi bir çözüm bulana kadar en iyi çözüm bu diyebiliriz.

truecaller-indir-android

Truecaller: Bu alandaki en iyi uygulama diyebiliriz. Türkçe dil desteği sunar. İstenmeyen numaraları engellemenin yanı sıra, sizi arayan numaranın kime ait olduğunu da öğrenmeyi sağlar. Truecaller uygulaması telefon rehberinde kayıtlı olmayan numaranın kime ait olduğu öğrenmeyi sağlar. Arayan kişinin ismini ve fotoğrafını görme imkanı sunar. Milyonlarca kullanıcının oluşturduğunu engellenen listesi ile rahatsız edici, reklam içerikli veya spam arama ve mesajları engellemek için faydalı olacaktır.

Mr. Number: Ücretsiz uygulama ile Android telefonda istenmeyen numarayı ve mesajı engellemek çok kolay olacak. Uygulamada görmek istemediğiniz aramaları üç kategoride seçebilirsiniz: Sahtekarlık / tehlikeli numaralar, spam / can sıkan numaralar ve bilinmeyen olarak listelenmiş tüm numaralar.

Hiya: Android istenmeyen numara ve mesajları engellemek için bir diğer uygulamadır. Numaraları belirleyerek, gelen aramaları otomatik olarak engeller. Bu sayede sinir bozucu ve rahatsız edici aramalardan kurtulmuş olursunuz. Hiya uygulaması telemarket, spam, dolandırıcılık, fatura toplayıcıları, otomatik çağrılar ve daha fazlası gibi istenmeyen aramaları engeller. Bilinmeyen numaraya ait bilgilere de ulaşmayı sağlar.

Call Blocker Free: Çağrı engelleyi uygulaması kara liste ve beyaz liste olarak numaraları engellemeyi sağlar. Kara liste ve beyaz liste özelliği sayesinde size ulaşılmasını istediğiniz numaraları belirlemek isteyenler için iyi bir seçim olabilir. İstediğiniz numaralar sizi arayabilecek, istemediğiniz numaralar engellenecektir.

Android İstenmeyen Numarayı Engelleme Yolları İçin Yorum Yap