Android Telefon ve A4 Kağıt İle Uzunluk Ölçme Yapın

Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı telefonlardan önce önemli şeyleri yazmak için yanımızda kalem ve kağıt bulundururduk. Akıllı telefonlar hemen hemen bu ihtiyacı ortadan kaldırmıştır ve not alma uygulamaları veya fotoğraf çekerek önmeli notları saklayabiliriz. Google Keep gibi uygulamalar bir görüntüdeki metinleri algılar ve sizin için bir nota dönüştürebilir. TakeMeasure bir A4 kağıt kullanarak, telefon veya tablet kamerasını bir ölçüm aracı haline dönüştüren ücretsiz bir Android uygulamasıdır. Uygulama ile ölçmek istediğiniz nesneyi A4 kağıda yanına yerleştirin ve kamerayı açarak ölçmeye başlayabilirsiniz. Uygulama nesnenin boyutunu A4 kağıt aracılığıyla bulur.

android-telefon-ve-a4-kagit-ile-uzunluk-olcumu-yapin-1

TakeMeasure uygulamasını yükleyin ve kameraya bağlanmak için izin ister. Ölçmek istediğiniz nesneyi ve düz bir yüzeye A4 kağıdın yan tarafına yerleştirin. TakeMeasure uygulamasını açın ve yanyana yerleştirilmiş iki öğenin fotoğrafını çekin. Alternatif olarak, mevcut fotoğraflardan birini seçebilirsiniz.

Resim çektikten sonra, uygulama A4 kağıt boyutları belirlemenize yardımcı olacak. Kontrol ettikleri hatları görüntüde kağıt ile aynı hizaya gelecek şekilde daireleri sürükleyin. Çemberlerin kağıt köşelerine oturması gerekir, köşelere karşılık gelmektedir. İşiniz bittiğinde, sol alt kısımdaki Check Mark düğmesine dokunun. Artık görüntüde hareket eden iki büyük çember göreceksiniz. Ölçmek istediğiniz nesnenin diğer bir ucundan diğerine onları konumlandırmak ve inç size bunun uzunluğunu verecektir.

android-telefon-ve-a4-kagit-ile-uzunluk-olcumu-yapin

Ölçümlerde oldukça doğru sonuçlar elde edeceksiniz. Hassas ölçümler için kullanmanız tavsiye edilmez ama bunun dışındaki nesne ve uzunluk ölçümleri için faydalı olacak güzel bir uygulamadır. Ayrıca kağıt, banknot gibi ölçüm nesneleri arasında değiştirme yapmanıza imkan sağlar.

Android için TakeMeasure uygulamasını indir

admin Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Sizlere daha açıklayıcı bilgiler vermek için yazılım alanını tercih ettim. Blog yazıları, program, oyun, mobil uygulamalar ile ilgili faydalı bilgiler sunmak istiyorum. Umarım sizler için faydalı olur.

Android Telefon ve A4 Kağıt İle Uzunluk Ölçme Yapın İçin Yorum Yap