Android ve iPhone’da Spam SMS Mesajları Nasıl Engellenir!

Sponsorlu Bağlantılar

İstenmeyen SMS’ler Android ve iPhone kullanıcılarının yanı sıra bütün telefon kullanıcıları için bazen çekilmez bir hal alabiliyor. Bu durum akıllı telefon kullanıcıları için de büyük bir sorun halini alabiliyor. Peki bu durum hep böyle sorun halini alarak sürekli bizleri rahatsız mı edecek. Operatörlerin birbirleri ile olan rekabetleriden dolayı attıkları mesajlar, kredi ile ilgili bankaların attıkları mesajlar ve daha bir çok gelen mesajı engellemek mümkün. Hem iPhone hemde Android cihazlarınıza gelen bu mesajları engelleyerek kurtulabilirsiniz.

Android cihazlarda iptal etmek için;

Android cihazlar da spam mesajları engellemenize izin verilmemekte. Ancak bu mesajları engellemenin yolu var. Google Play’den indireceğiniz uygulamaları kullanarak bu mesajları engelleyebilirsiniz.

Standart mesajlaşma uygulamanızla birlikte çalışan SMS Filter veya Arama ve SMS Engelleyici uygulamalar, kara listeler oluşturmanıza izin veriyor.

Ancak Android KitKat’taki (4.4) bir kısıtlama, SMS mesajlarına birden fazla uygulamanın ulaşmasına engel oluyor. Bu durumda farklı uygulamalar da mevcut.

android-ve-iphoneda-spam-sms-mesajlari-nasil-engellenir

iPhone’da iptal etmek için;

iPhone’da iOS 7’ye kadar SMS engellemenin bir yolu bulunmamaktaydı. iOS 8 ve sonrasında mesajı açın ve küçük “i” düğmesine basın. Ekranı aşağı kaydırın ve “Bu arayanı engelle” seçeneğine dokunun. Engellediğiniz numaraları ve iMessage kullanıcılarını görmek isterseniz, Ayarlar > Mesajlar yolunu izleyin, ekranı aşağı kaydırın ve Engellenenler üzerine dokunun.

Android ve iPhone’da Spam SMS Mesajları Nasıl Engellenir! İçin Yorum Yap