Android’de Dosyalar PDF Formatına Nasıl Dönüştürülür?

Sponsorlu Bağlantılar

Android akıllı cihazlarınızda bulunan dökümanlarınızı rahat bir şekilde okumak ve uyumlu hale getirmek için PDF formatına dönüştürmek istiyorsanız ise aşağıda adım adım vermeye çalışacağınız. Bilindiği üzere Office formatları genellikle dosyaları cihazlarının farklılığına göre çeşitli şekillerde göstermektedir. Bu durumdan kurtulmanın yolu ise bu dosyaları PDf formatına dönüştürmektir. Bu şekilde hem okuyup hem de kolayca paylaşa bileceksiniz.

Bunun içinde dosyaları PDF formatına dönüştürmeden önce dönüştüreceğiniz dosyalara uygun programlardan yüklemeniz gerekiyor.

1.Adımandroidde-dosyalar-pdf-formatina-nasil-donusturulur

Mesela; Word belgesi dönüştürmek için Word To PDF, Excel belgesi dönüştürmek için Excel To PDF, PowerPoint belgesini dönüştürmek için Powerpoint To PDF uygulamalarını yükleyebilirsiniz.

2.Adım

Gereken programları yükledikten sonra çalıştırın. Sonrasında ise “Select File” butonuna dokunun.

androidde-dosyalar-pdf-formatina-nasil-donusturulur

3. Adım

Bu adımda ise dönüştüreceğiniz dosyanın konumunu ulaşın ve dokümanı seçmeniz gerekiyor. Seçme işleminden sonra dönüştürme başlayacak.

4. Adım

Dönüştürülen PDF formatındaki dosya Office dokümanının yer aldığı dizine kaydedilmektedir. Dokümanı açmak için ise “Adobe Reader” PDF açma, görüntüleme programını kullanabilirsiniz. Kullanımı kolay olan bu program dönüştürdüğünüz dökümanları rahat bir şekilde çalıştıracaktır.

Android’de Dosyalar PDF Formatına Nasıl Dönüştürülür? İçin Yorum Yap