Anti-Twin

Sponsorlu Bağlantılar
1.8
Sponsorlu Bağlantılar

Windows bilgisayarda aynı dosyaları veya benzer görsel dosyaları bulma ve silme

4.11/5, Toplam: 97 kişi

Anti-Twin bilgisayarınızda bulunan dosyaları tarayarak aynı dosyalar varsa bunları bulup temizlemenizi sağlayan ücretsiz ve Türkçe programdır. Dosyalarınızı bilgisayarınıza nasıl depoladığınıza, indirdiğiniz ve aktardığınıza bağlı olarak, yinelenen dosyalar bilgisayardaki kullanılan disk alanının bir bölümünü oluşturabilir. Anti-Twin gibi bir program size disk alanını boşaltmak için aynı dosyaları silmek için sistemde bulunan yinelenen dosyaları bulmaya yardımcı olabilir.

Sahip olduğunuz tüm dosyalar farklı değildir. Bazıları orijinalin benzerini ve kopyasını oluşturuyor. Ve zamanla, bu tür dosyalar birçok dosya arasında gömülür ve ileride onları kaldırmak daha zor olacaktır. Anti-Twin, sabit diskinizdeki çift dosyaları karşılaştıran, onları arayan ve tamamen silmek için kullanılan bir programdır.

Aynı dosya bulucu ve temizleyici

Aynı dosya bulucu, taşınabilir bir sürüm ve kurulum olarak mevcuttur ve size aynı özellik kümesini sağladıklarından istediğiniz birini seçebilirsiniz. Anti-Twin’i başlattıktan sonra, arama parametrelerini yapılandırmaya başlayabilirsiniz. Bağlı bir sabit diskte, benzer/aynı dosyaları taramak istediğiniz en az bir dizin almalısınız. İsterseniz ikinci bir klasör de ekleyebilirsiniz, ancak bu tamamen isteğe bağlıdır.

Program, taramada otomatik olarak alt klasörler içeriyor; yalnızca kök klasördeki dosyaları taramayı tercih ederseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Dosya filtresine yapılan bir tıklama ek filtreleme seçeneklerini, özellikle yalnızca en az veya en fazla dosya boyutuyla eşleşen dosyaları veya belirli uzantıları içeren dosyaları görüntüler.

Bir baytlık dosya analizi

Anti-Twin, yalnızca özdeş dosyaları bulduğundan emin olmak için bir baytlık bayt analizi kullanarak filtrelerle eşleşen tüm dosyaları karşılaştırır. Başlangıç ekranında da karşılaştırma yöntemini değiştirebilirsiniz. Resimler için bir piksel karşılaştırma seçeneğine geçebilir ve tüm dosyalar için bunun yerine isimleri kullanarak bir karşılaştırma yapabilirsiniz. İkincisini seçerseniz, aynı dosya boyutlarına sahip dosyaları ve yalnızca dosya uzantısında farklı olan dosyaları ekleyebilirsiniz.

Son olarak, eşleşme eşiğini %100’den daha düşük bir değere değiştirmek mümkündür. Arama düğmesine tıklayarak seçilen klasörler üzerinde dosya taramasını çalıştırın. Bu, bu dosyalardaki dosyaların sayısına, karşılaştırma yöntemlerine ve PC’nin performansına bağlı olarak biraz zaman alabilir. Ancak birkaç test, binlerce dosyanın karşılaştırılması gerektiğinde bile işlemlerin oldukça hızlı bir şekilde tamamlandığını ortaya koydu.

Sonuçlar listesi, arayüzdeki tüm eşleşmeleri görüntüler; her eşleme, dosya adı ve yolu, oluşturulma tarihi ve sabit sürücüde bulunduğu boyutu ile listelenir. Burada artık bireysel kopyaları silme için işaretleyebilir veya programın sizin için seçim yapmasına izin verebilirsiniz.

Anti-Twin” İçin 14 Cevap

Anti-Twin İçin Yorum Yap