Apple 2008’den buyana uygulama geliştiricilerine 70 milyar dolar ödedi

Sponsorlu Bağlantılar

Apple, 2008 yılında başlatılan App Store‘dan bu yana kendi küresel geliştirici topluluğuna 70 milyar dolarlık büyük bir bedel ödediğini açıkladı. Apple ayrıca, son 12 ayda indirmelerin yüzde 70’in üzerine çıktığını belirtti.

Apple cihazların her geçen gün daha çok kullanıcıya ulaşması ve App Store üzerinde her çeşit kategoride uygulamaların geliştirilmesi buna daha da katkı sağlamaktadır.

Apple’ın Worldwide Marketing’in kıdemli başkan yardımcısı Philip Schiller, şunları söyledi:

“Her yerde insanlar uygulamaları sever, müşterilerimiz bunları rekor sayıda indirmektedir. Geliştiriciler tarafından kazanılan 70 milyar dolar akıl almaz bir rakam. Geliştiricilerimizin yarattığı harika yeni uygulamalara hayret ediyoruz ve önümüzdeki hafta bunları Dünya Genelinde Geliştiriciler Konferansı’nda tekrar görmek için sabırsızlanıyoruz “dedi.

Apple’ın 70 milyar dolar ödediğini duyduğumuzda, zihnimiz başlangıçta bir uygulamanın başlangıç maliyetlerine gidebilir. Bu rakamın tamamına katkıda bulunan önemli bir kaynak, uygulama abonelikleri oldu. Abonelikler, mevcut 25 mevcut kategori için uygulama yapan geliştiriciler tarafından kullanılabilir. Apple aktif ücretli aboneliklerin yıldan yıla yüzde 58 arttığını bildiriyor.

Apple, Oyun ve Eğlence kategorilerindeki uygulamaların en fazla geliri getirdiğini, popüler oyunların buna daha fazla yardımcı olduğunu söyledi. Çoğu oyun indirmek için ücretsiz ancak oyun boyunca oyuncunun ilerlemesine yardımcı olan oyun içi para kazanması için ücretsizdir.

Kaynak: Apple

admin Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Sizlere daha açıklayıcı bilgiler vermek için yazılım alanını tercih ettim. Blog yazıları, program, oyun, mobil uygulamalar ile ilgili faydalı bilgiler sunmak istiyorum. Umarım sizler için faydalı olur.

Apple 2008’den buyana uygulama geliştiricilerine 70 milyar dolar ödedi İçin Yorum Yap