Apple ve Microsoft Kaç Adet Akıllı Telefon Sattı?

Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı telefon piyasasının en önde gelen şirketlerinden olan Apple ve Nokia’yı satın aldıktan sonra özellikle Lumia akıllı telefon serisiyle bu piyasa da kendine iyice yer edinen Microsoft arasında ki telefon satışları da büyük bir rekabeti gözler önüne serdi.

Apple ve Microsoft’un son satış rakamları açıklandı!

Apple ve Microsoft finansal verilerini açıkladılar. Açıklanan son çeyrek sonuçlarına göre Apple 35,2 milyon iPhone sattığını açıkladı. Bu satış rakamının en büyük payı iPhone akıllı telefonları tarafından sağlandı. Microsoft ise 36,1 milyon gibi bir rakama ulaştığını açıkladı.

Microsoft’un açıkladığı rakamların 30,3 milyonu Lumia olamayan cep telefonları oluştururken, yalnızca 5,8 milyonu Lumia Windows Phone tarafından oluşmaktadır. Microsoft ise geride kalan üç ayda 23,4 milyar dolar gelir elde etti. Microsoft’un başarısında özellikle Lumia serisinin rolü büyük.

apple-microsoft

Bu rakamlara bakacak olursak Microsoft çok fazla olmasa da önde bulunuyor. Bundan sonra da Satya Nadella ve ekip arkadaşlarının sıradaki hedefi, Windows Phone’lu akıllı telefonların satışlarını artırmak. Bu da, Nokia’nın yeni nesil Lumia’larına ve diğer üreticilerin Windows Phone’a yaklaşımına bağlı.

Apple ve Microsoft Kaç Adet Akıllı Telefon Sattı? İçin Yorum Yap