Auslogics Disk Defrag Free

Sponsorlu Bağlantılar
7.1.3.0
Sponsorlu Bağlantılar

Ücretsiz Disk Birleştirme Programı

Auslogics Disk Defrag Free, Windows bilgisayarda kullanabileceğiniz kompakt ve hızlı ücretsiz disk birleştirme programıdır. Diskinizdeki dosyaları birleştirme ve yeniden düzenlenme yaparak bilgisayarın performansını artırmaya yardımcı olur.

Auslogics’ten disk birleştirme yazılımı uygulaması Windows PC’lerde temel sistem bakımı sağlar. Bu program organizasyona özel bir odak sağlar. Depolama sisteminizin görsel bir sunumu ile başlar ve sürücünüzün parçalanmış sektörlerini gösterir; böylece yapılması gerekenleri tam olarak bilirsiniz.

Basit bir görsel ekran, ilk birleştirme taramanız için çeşitli seçenekler sunar. Hızlı sonuçlar almak isterseniz, öncelikle büyük sorunları düzelten hafif bir tarama seçebilirsiniz. Hedeflenen birleştirme yalnızca sabit sürücüyü ve tek tek dosyalarınızı temizlemenizi sağlar.

Bu yazılım uygulaması ayrıca, sistem performansını optimize etmek için tasarlanmış taramalar da sunar. Bunlara önyükleme zamanı dolandırma, disk analizi ve temizleme dahildir. Sistem dosyalarını da yerleştirebilir, böylece sabit disk onlara erişebilir. Bu taramalar düzenli disk tarama taramalarından daha uzun sürüyor ve Auslogics, bilgisayarınızı haftada bir defadan fazla aranmamasını öneriyor.

Şirkete göre, ortalama sabit sürücüyü birleştirmek genelde yaklaşık 10 dakika sürüyor. İşlem sırasında bilgisayarınızı açık bırakmak isterseniz, birleştirme işlemi bittikten sonra bilgisayarınızı otomatik olarak kapatan bir seçenek belirleyebilirsiniz. Devamlı koruma için, disk birleştiricinin bilgisayar boşta çalıştığı zaman sisteminizi taraması ve onarabilmesi için boşta işlevini açın. Ayrıca, bilgisayarınızı gece yarısı ayda bir kez doldurmak gibi düzenli bir randevu ayarlayabilirsiniz.

Görsel arayüz sorunlu sektörleri gösterir. İyi, kötü veya onarım sektörlerini belirtmek için farklı renkler tercih ederseniz, beğendiklerinizi seçebilirsiniz. Belirli sektörleri hedefleyebilir veya programı yalnızca belirli bir boyuttaki parçalarda çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Belirli sürücüler veya dosyaları da hariç tutabilirsiniz. Döşeme tarafında, dolandırmak istediğiniz belirli bir dosya veya klasör varsa, sadece bunları seçebilirsiniz.

Auslogics’in birleştirici yazılımı katı hal sürücüler için optimizasyon özellikleri içermez. Windows 7, 8 veya 10’lu herhangi bir sisteme yükleyebilirsiniz. Bunun için 25MB boş alan ve 32MB RAM gerekir. Bu birleştiriciyi Windows XP veya Vista’daki bir bilgisayarda kullanmak isterseniz, 32-bit bir işletim sistemine ve güncelleştirilmiş hizmet paketlerine ihtiyacınız olacaktır.

Auslogics Disk Defrag Free ile tek bir tıklama ile disk birleştirme yapın, varsayılan ayarları kullanabilir veya ihtiyaçlarınıza uygun şekilde programın çalışmasını ve görünümünü özelleştirebilirsiniz. Ayrıca diğer disk birleştirme programlarına da bir göz atabilirsiniz.

Auslogics Disk Defrag Free İçin Yorum Yap