Avira USSD Exploit Blocker (Android)

Sponsorlu Bağlantılar
1.0
Sponsorlu Bağlantılar

Android İçin Avira USSD Exploit Blocker Uygulaması

Avira USSD Exploit Blocker, USSD istismarına karşı Android mobil cihazı korumayı sağlayan ücretsiz bir güvenlik uygulamasıdır. USSD açığı Dylan Reeve tarafından keşfedildi ve sadece Samsung Galaxy telefonları etkilediği düşünülüyordu, ancak o zamandan beri sürümleri 4.0.x ya da daha düşük sistemlere sahip tüm Android telefonları etkilediği teyit edilmiştir.

Avira USSD Exploit Blocker uygulaması zararlı bir yazılım aracılığıyla SIM kartınızı silmek ya da kötü amaçlı bir web sayfasını ziyaret ederken bile Android cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamaya neden olabilecek zararlı olan her şeye karşı koruma sağlar.

Android 4.1 veya daha eski sürümlere ait Android cihazlar USSD silinmesine karşı savunması olabilir.

Avira kurucusu Tjark Auerbach bu konu ile ilgili yaptığı açıklamalara değinmek istiyoruz;

USSD saldırılarına karşı Android cihazların güvenliğinin tehlikededir. Yükleyeceğiniz herhangi bir uygulama veya ziyaret edeceğiniz herhangi bir web siteden bulaşacak zararlı yazılımlar Android cihazınızı fabrika ayarlarına döndürme veya haberiniz olmadan tüm verilerinizi silinebilir. Avira, müşterilerini ve tüm Android kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için Avira USSD Exploit Blocker uygulamasını geliştirmiştir.

USSD istismarlarına karşı Android cihazları korumak için Avira USSD Exploit Blocker uygulamasını kullanmanızı tavsiye ederiz.

admin Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Sizlere daha açıklayıcı bilgiler vermek için yazılım alanını tercih ettim. Blog yazıları, program, oyun, mobil uygulamalar ile ilgili faydalı bilgiler sunmak istiyorum. Umarım sizler için faydalı olur.

Avira USSD Exploit Blocker (Android) İçin Yorum Yap