Balabolka

2.11.0.621

Hemen İndir

Editörün Puanı

Virüs Testi

Yorum Yap

  • Lisans Ücretsiz
  • İşletim Sistemi Windows 10, 8.1, 8, 7, Vi
  • Dil Türkçe
  • Üretici
  • Boyut 14.48 MB
  • Tarih 3 sene Önce
  • İndirme Sayısı 936

Yazıyı İnsan Sesine Çevirme Programı

4.33/5, Toplam: 3 kişi

Balabolka; yazıyı sesli okuma, yazıyı insan sesine dönüştüren ücretsiz ve Türkçe program. Şimdilik sadece İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Çince metinleri seslendiriyor. Ama bu diller için ayrı sürümleri yüklemeniz gerekir.

Program Microsoft Speech API (SAPI) çeşitli versiyonları kullanır, hız oranı ses parametrelerini değiştirebilme imkanı sağlar. Kullanıcı, ses eklemlenme kalitesini artırmak için özel bir substitution – ikame listesini uygulayabilir. Eğer kelimelerin yazımını değiştirmek istediğinizde bu özellik yararlıdır. Telaffuz düzeltme için düzenli ifadelere dikkat edilmesi gerekir.

Dönüştürülen sesleri WAV, MP3, MP4, OGG veya WMA dosyası olarak kaydedebilirsiniz. Program, AZW, AZW3, CHM, DjVu, DOC, EPUB, FB2, HTML, LIT, Mobi, ODT, ÇHC, PDF ve RTF dosyalarının metinlerini okuyabilir. Kısayol tuşları ile programı kontrol edebilirsiniz ve ayrıca yazı tipi ve arka plan rengini özelleştirebilirsiniz.


Bir ses dosyası bir bilgisayarda ya da modern dijital müzik çalarlar üzerinde oynatıcı ile oynatılır, metin (şarkı için şarkı sözleri aynı şekilde,) eş zamanlı görüntülenir. Eğer program arayüzünü değiştirmek isterseniz Balabolka Skin Pack ücretsiz tema paketini yükleyebilirsiniz.

Yazıyı sese çevirme programı arıyorsanız Balabolka denemenizi tavsiye ederiz. Tekrar hatırlatmak isteriz şimdilik İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca metinleri seslendirme özelliği mevcuttur. İlerleyen sürümlerinde farklı dillerde eklenecektir.

Balabolka Portable İndir
Yazıyı Ses Dönüştürme Programı

Balabolka İçin Yorum Yap