Balabolka (Portable)

Sponsorlu Bağlantılar
2.15.0.700
Sponsorlu Bağlantılar

Yazıyı Sese Dönüştürme Programı

3.67/5, Toplam: 3 kişi

Balabolka (Portable)yazıyı sese çevirme, yazıyı insan sesine dönüştüren ücretsiz ve Türkçe taşınabilir bir metin-konuşma (text-to-speech) uygulamasıdır.

Balabolka Portable şuan tüm mevcut dilleri desteklemese de, her yeni güncelleme yeni gelişmelerin olacağı da malumdur. Kurulum gerekli olmadığından, program dosyalarını istediğiniz herhangi bir konuma kaydedebilirsiniz. Gerekirse, USB diskinizde taşıyabilir ve oradan da direkt çalıştırabilirsiniz.

Bu, metni konuşmaya dönüştürmenize izin veren Balabolka’nın taşınabilir sürümüdür. TXT, EPUB, CHM, DOCX, DOC, HTM ve HTML gibi giriş için birden fazla dosya türünü destekliyor. Yazılı metinleri ses dosyalarını dönüştürdükten sonra, bu dosyaları WAV, MP3, MP4, OGG veya WMA olarak kaydetmeniz mümkündür. Programın görünümünü izin verilen ölçüde istediğiniz şekilde değiştirmeniz de mümkündür.

Program Microsoft Speech API (SAPI) çeşitli versiyonları kullanır, hız oranı ses parametrelerini değiştirebilme imkanı sağlar. Kullanıcı, ses eklemlenme kalitesini artırmak için özel bir substitution – ikame listesini uygulayabilir. Eğer kelimelerin yazımını değiştirmek istediğinizde bu özellik yararlıdır. Telaffuz düzeltme için düzenli ifadelere dikkat edilmesi gerekir.

Bir ses dosyası bir bilgisayarda ya da modern dijital müzik çalarlar üzerinde oynatıcı ile oynatılır, metin (şarkı için şarkı sözleri aynı şekilde,) eş zamanlı görüntülenir.

Balabolka İndir
Yazıyı İnsan Sesine Çevirme Programı

Balabolka (Portable) Hakkında Yazılar

Balabolka (Portable) İçin Yorum Yap