Bilgisayara WordPress Kurma ve Çalıştırma (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımızda, Instant WordPress kullanarak bir Windows bilgisayara yerel WordPress kurma ve çalıştırmayı göstereceğiz. WordPress, blog için popüler bir içerik yönetim sistemidir. Dünyanın yarısından fazlası kendi web sitesini oluşturmak için WordPress kullanır. Sizde bilgisayarda WordPress çalıştırmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Instant WordPress Nedir?

  • Instant WordPress ile herhangi bir Windows makineye WordPress geliştirme sunucusu getirilebilir. Instant WordPress bağımsız bir taşınabilir WordPress geliştirme ortamıdır.
  • Instant WordPress, Apache Web sunucusu, PHP ve MySQL bileşenleri bulunur.
  • Instant WordPress kurulum sihirbazı ile gelir ve herhangi bir Windows yazılım gibi yüklemek kadar kolaydır. Bu yüzden dahili teknik şeyler hakkında çok fazla endişelenmenize gerek yok.

Windows bilgisayara WordPress kurma

1.Adım: Instant WordPress indirin

Instant WordPress İndir
Bilgisayara WordPress Kurma ve Çalıştırma Programı

İndirme bağlantısından Instant WordPress en son sürümünü indirin. Yaklaşık 58.8 MB boyutu vardır.

2.Adım: Instant WordPress yükleyin

İndirdiğiniz dosyanın üzerine tıklayın. Kurulum sihirbazı açılacak. Hedef klasörü seçtikten sonra Next” düğmesine tıklayın ve yüklemenin tamamlanmasını bekleyin.

bilgisayara-wordpress-kurma

Yüklemeyi tamamlamak 2 ila 3 dakika kadar sürebilir. Yükleme tamamlandıktan sonra “Close” düğmesine tıklayın ve kurulum sihirbazını kapatın.

bilgisayara-wordpress-kurma-1

Kurulum işlemi sırasında InstantWP herhangi bir sistem kayıt defteri girdisi yapmaz. Bu taşınabilir bir uygulama olduğu için klasörden doğrudan WordPress çalıştırabilir. Sadece bilgisayara yüklemek değil ayrıca USB’den de Instant WordPress çalıştırabilirsiniz.

3.Adım: Instant WordPress başlatın

  • Instant WordPress’in yüklendiği klasöre gidin.
  • InstantWP.exe dosyasını bulun.
  • Instant WordPress kontrol panelini açmak için InstantWP.exe dosya üzerine çift tıklayın.

bilgisayarda-wordpress-calistirma

  • Sadece yerel WordPress URL’sini (bizim http://127.0.0.1:4001/wordpress/ oldu) kopyalayın ve yeni WordPress web sitesi ön sayfasını kontrol etmek için tarayıcınızda açın.

bilgisayarda-wordpress-calistirma-2

Instant WordPress nasıl kullanılır?

Instant WordPress  kontrol panelinde farklı seçenekler ile aşina olacağınız navigasyon seçeneklerini göreceksiniz. Menü öğeleri şunlardır:

WordPress FrontPage: WordPress web sitesi ana bağlantısını taşır.

WordPress Admin: Bu menü öğesi altında, giriş için kullanmak zorunda olduğunu kullanıcı adı ve şifre listelenir. WordPress paneline giriş için kullanın.

Plugins Folder: Bu seçenek, dosya gezgininde eklenti klasörünü açacaktır.

Themes Folder: Dosya gezgininde tema klasörünü açacaktır.

MySQL Database Admin: PHPMyAdmin giriş için kullanılacaktır.

bilgisayarda-wordpress-calistirma-3

WordPress yükseltme/güncelleme

WordPress açık kaynak projesidir ve düzenli olarak yeni güvenlik yamaları ve bültenleri bekleyebilirsiniz. En son WordPress sürümünün olması her zaman önemlidir. Instant WordPress size otomatik olarak WordPress yazılımını yükseltmek/güncellemek için bir seçenek sunar.

Instant WordPress bizim Windows 8.1 bilgisayarda herhangi bir sorun olmadan yüklendi ve başarılı bir şekilde çalıştı. Sizde Instant WordPress çalıştırdığınız zaman yorum yazın ve paylaşımlarda bulunalım.

Instant WordPress indirin. Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 sistemlerde sorunsuz bir şekilde çalışacaktır.

Bilgisayara WordPress Kurma ve Çalıştırma (Resimli Anlatım)” İçin 5 Cevap

  1. Serkan Gündoğdu

    wordpress admin e tıklıyorum ancak kullanıcı ve şifre yanlış diyor yeni şifre için e-posta mı yazıyorum böyle e-posta kayıtlı değil diyor yardımlarınızı rica ederim.

Bilgisayara WordPress Kurma ve Çalıştırma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap