BootRacer İnceleme & İndir: Windows Önyükleme Süresi Ölçme

Sponsorlu Bağlantılar

Pek çok program Windows ile başlar, bunun sonucu olarak, bilgisayar açılış süresi yavaşlar ve bundan dolayı sistem performansı düşer. Başlangıç ​​programları devre dışı bırakmak veya yönetmenize izin veren CCleaner gibi bazı güzel ücretsiz programlar var. Ama bunların hiçbiri Windows açılış süresini ölçme konusunda yardımcı olamaz.

BootRacer ile Windows önyükleme süresini ölçme

BootRacer; Windows bilgisayarınız için gerekli ön yükleme zamanını ölçmek izin veren ücretsiz araçtır. BootRacer temel işlevi Windows önyükleme zaman üzerinde tam kontrol sağlamaktır. BootRacer otomatik olarak, sistem başlatma için harcanan zamanı izler, bilgisayarınızı yavaşladığı zaman bir uyarı verir ve hız bozulma derecesini gösterir. Windows’un zamanla yavaşlaması iyi bilinen bir gerçektir. BootRacer bilgisayarınızın performansı düşmeye başladığı zaman gösterir ve acil işlem gerekiyorsa uyarır. Yeni yayımlanan 4.5 sürümüne bazı yeni özellikler eklendi!

BootRacer

Bilgisayarınızın her başlangıcında, bilgisayarın kullanıma hazır olması gereken süreyi gösteren bir geri sayım sayacı vardır. BootRacer tahminleri, bilgisayarınızın önceki başlangıcındaki olaylara dayanmaktadır, bu nedenle bilgisayarı kullanıma hazır olacağı zamanı gösterir. Bu sıradan ilerleme çubuğu değildir.

BootRacer kullanımı ile ilgili kısa bilgiler;

BootRacer programını bir kez indirip kurduktan sonra, çalıştırın ve Boot Time Test düğmesine tıklayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

bootracer baslatma

Yeniden başlattıktan sonra, görev çubuğunda saatin üstünde zamanlayıcıyı göreceksiniz. Remaining Time bilgisayarınızın kullanıma hazır olduğu zamanı gösterecekir. Bu hazır olduğunda, yeşil bir işaret göreceksiniz. Bu önyükleme işleminin tamamlandığı anlamına gelir ve masaüstü kullanıma hazırdır.

Sonuçlar penceresinde aşağıdaki bilgiler gösterilir. Boot Hız değeri ile birlikte bilgisayar önyükleme için gereken süreyi göreceksiniz.

BootRacer Rapor

Windows boot, önyükleme süresi aşağıdaki kategoriler altında bölünmüştür;

Pre-boot (önyükleme öncesi): Ön yükleme öncesi süresi ölçülmez.

Windows Boot: Sürücü yüklemeleri, başlangıç hizmetleri vs süresi.

Password Timeout: Şifre girmeniz gereken süre dahil değildir.

Desktop: Masaüstü hazırlanması ve başlangıç ​​programları başlatma süresi.

Advanced – Gelişmiş seçeneğine tıkladığınızda bazı ek ayarları ve seçenekleri gösterecektir.

 BootRacer İndir – Download

BootRacer, Windows bilgisayar ilk açılış süresini ölçmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir programdır. Aşağıdaki bağlantıdan son sürümü indirebilirsiniz.

BootRacer Free İndir
Windows Önyükleme Zamanı Ölçme/Hesaplama Programı

BootRacer İnceleme & İndir: Windows Önyükleme Süresi Ölçme İçin Yorum Yap