CCleaner

Sponsorlu Bağlantılar
5.30.6065
Sponsorlu Bağlantılar

Ücretsiz PC Temizleme, Optimize, Bakım ve Onarım Programı

4.89/5, Toplam: 9 kişi

CCleaner 5.30 PC temizleme, optimize etme, sistem bakım ve onarım, kayıt defteri geçmişi temizleme, internet geçmişi temizleme, tarayıcı geçmişi temizleme vb bir çok faydalı özellikler sunan ücretsiz ve Türkçe programdır. Ayrıca CCleaner çevrimiçi gizliliğinizi korur ve bilgisayarınızı daha hızlı ve daha güvenli hale getirir. Kullanımı kolay bir programdır.

CCleaner ile ekstra işlemler yapmak istemiyorsanız, sadece programı açın ve Temizliğe Başla düğmesine tıklayın. CCleaner son sürümü artık Windows 10 ile uyumlu hale getirildi.

CCleaner son sürümü Windows Mağaza uygulamaları kaldırma desteği içerir. Kolayca tek bir tıklama ile Windows Mağaza uygulamaları kaldırın.

CCleaner bilgisayarda neleri temizler;

Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Microsoft Edge internet önbelleği, internet geçmişi, çerezler, indirme geçmişi vs tarayıcıları yavaşlatan her şeyi temizler.

Internet Explorer; geçici internet dosyaları, arama geçmişi, çerezler, son girilen adresler, Index.dat dosyalarını, son indirilen yerleri temizler eğer isterseniz otomatik tamamlama formu ve kayıtlı şifreler seçeneğini seçerek bunlarında silinmesini sağlayabilirsiniz.

Windows Explorer; son açılan dökümanlar, çalıştır, otomatik tamamlama arama asistanı, diğer sık kullanılan Explorer bağlantıları, önizleme önbelleği, görev çubuğu sıçrama listelerini temizler. Dilerseniz ağ şifresini de temizlersiniz.

Sistem; çöp kutusu, geçici dosyalar, pano, hafıza dökümleri, chkdsk dosya parçaları, Windows çetele dosyalarını temizleyebilirsiniz. İsterseniz Windows hata raporu, DNS önbelleği, önbellekteki fontlar, başlat menüsü kısayolları, masaüstü kısayolları da temizleyebilirsiniz.

Bunların dışında eğer daha geliş seçenekler istiyorsanız; eski önyükleme verileri, menü sırası önbelleği, sistem ileti bildirim önbelleği, penrece yer/konum önbelleği, ortam yolu, kullanıcı yardım tarihçesi, özel dosya ve klasörler ve boş alanı temizleme seçeneklerini seçerek bunlarında temizlenmesini yapabilirsiniz.

CCleaner 5.30.6065 son sürümü gelişmiş temizleme özellikleri daha güçlü hale gelmiştir. CCleaner alternatifi PC temizleme ve kaldırma programlarından faydalanabilirsiniz.

CCleaner Hakkında Yazılar

CCleaner” İçin Bir Cevap

CCleaner İçin Yorum Yap