CDBurnerXP (Portable)

Sponsorlu Bağlantılar
4.5.7.6623
Sponsorlu Bağlantılar

CD/DVD/ISO/BIN/Blu-RAY/HD-DVD Yazma Programı

5/5, Toplam: 1 kişi

Optik diskler sonsuza dek sürmez, ancak önemini yitirmelerine rağmen, DVD’leri ve Blu-Ray diskleri, uzun süreli yedeklemeler için mükemmel bir araçtır. Başka bir deyişle, optik disklerinizi yedekleyin.

Veri, video veya ses dosyalarını optik disklere yazdırmak, önyüklenebilir ortam oluşturmak, diskleri kopyalamak ve ISO dosyalarına yedeklemek ve daha sonra ISO’ları yeni bir diske yazmak için, bu görevlerin hepsini yapan çok yönlü bir yardımcı programa ihtiyacınız var. CD, DVD, Blu-Ray ve HD-DVD’leri Windows 8 de dahil olmak üzere tüm ilgili Windows sürümlerine yazdırmak için ücretsiz bir uygulama olan CDBurnerXP‘ye girin. Bu, iş için en iyi araçlardan biridir.

CDBurnerXP Portable sürümü Windows bilgisayarda kurulum yapmadan direkt çalıştırabileceğiniz verileri yazmaya başlayacağınız taşınabilir sürümüdür. USB veya diğer taşınabilir cihazlarda taşıyabilir ve herhangi bir bilgisayara kurmadan kolayca çalıştırabilirsiniz.

CDBurnerXP’yi ilk başlattığınızda, başlangıç ekranından bir proje seçebilirsiniz. Emin değilseniz veya sadece bir göz atmak isterseniz, veri diski seçin.

Bir veri, ses veya video diski yazdırmak istediğinizde, bir sonraki ekran, bilgisayarınızdaki dosyaların üst kısmında ve alt kısımda da yazdırılacak dosyalarla birlikte, Windows Gezgini benzeri bir pencere olacaktır. Dosyaları ve klasörleri diske sürükleyip bırakabilirsiniz. Alttaki bir çubuk, hedef diskinizde ne kadar boşluğun kaldığını gösterir.

Bir ses diski biraz farklı görünecektir. Ses diskindeki dosyaların sıralamasını değiştirdiğinizde, diske nasıl yazıldıklarını da etkileyeceğini unutmayın.

Veri veya ses derlemenizi yazmak için ilgili Burn düğmelerinden birine tıklayın. Disk yazılmadan önce yazma hızı, kopya sayısı ve yazma tamamlandıktan sonra ne olacağı gibi yazma seçeneklerinizi seçebilirsiniz.

Yanlış projeyi seçtiğinizi fark ederseniz, başlangıç ekranına dönmek için sol üstteki kırmızı X simgesini tıklayın. Zaten yapmış olduğunuz bir seçimi silmek istemiyorsanız, geçerli projeyi kaydedebilir ve daha sonra açabilirsiniz.

CDBurnerXP İndir
Windows için ücretsiz CD/DVD yazma programı

CDBurnerXP (Portable) Hakkında Yazılar

CDBurnerXP (Portable) İçin Yorum Yap