CDBurnerXP: Ücretsiz CD, DVD, ISO, HD-DVD, Blu-Ray Yazma Programı

Sponsorlu Bağlantılar

Optik diskler sonsuza dek sürmez, ancak önemini yitirmelerine rağmen, DVD’leri ve Blu-Ray diskleri, uzun süreli yedeklemeler için mükemmel bir araçtır, çünkü bunları doğru saklarsınız ve bunları yalnızca yedekleme yönteminiz olarak kullanmayın. Başka bir deyişle, optik disklerinizi yedekleyin.

CDBurnerXP

CDBurnerXP CD ve DVD yazmak için ücretsiz bir programdır. CDBurnerXP kullanımı kolay ve mükemmel özellikleri ile dolu geliyor. Veri disklerine ek olarak, CDBurnerXP aynı zamanda ses ve video CD’leri yazdırmayı sağlar. CDBurnerXP ücretsiz kullanarak CD-R / CD-RW / DVD+R / DVD-R / DVD+RW / DVD-RW / DVD-RAM / BD / HD-DVD çift katmanlı ortamlar da dahil olmak üzere veri yazabilir.

Verilerinizi koruyabileceğiniz kalıcı yedek disklerde veri yazmayı destekler. Bu yazılım ile yazılımı önyükleme menüsünden çalıştırmak için bile önyüklenebilir diskler oluşturmanızı sağlar.

CDBurnerXP de önceki (ISO 9660) oturumları içe aktarabilir ve CD / DVD mevcut dosya yapısını düzenleyebilirsiniz. Hatta bu yazılımı kullanarak yeniden yazılabilir CD’leri silebilirsiniz.

Bu yazılımı kullanarak ISO dosyalarını yönetebilirsiniz. CDBurnerXP kullanarak bir CD / DVD’ye ISO dosyalarını yakabilir, ISO dosyaları oluşturabilirsiniz. Hatta yazılım dahili görüntü dönüştürücü kullanarak NRG görüntüleri BIN görüntüleri dönüştürebilirsiniz.

CDBurnerXP ile ilk adımlar

CDBurnerXP’yi ilk başlattığınızda, başlangıç ekranından bir proje seçebilirsiniz. Emin değilseniz veya sadece bir göz atmak isterseniz, veri diski seçin.

Veri veya ses diski yazma

Bir veri veya ses diski yazdırmak istediğinizde, bir sonraki ekran, bilgisayarınızdaki dosyaların üst kısmında ve alt kısımda da yazdırılacak dosyalarla birlikte, Windows Gezgini benzeri bir pencere olacaktır. Dosyaları ve klasörleri diske sürükleyip bırakabilirsiniz. Alttaki bir çubuk, hedef diskinizde ne kadar boşluğun kaldığını gösterir.

Aşağıdaki ekran görüntüsü, bir veri diskine ilişkin hazırlıkları gösterir. Bir ses diski biraz farklı görünecektir. Ses diskindeki dosyaların sıralamasını değiştirdiğinizde, diske nasıl yazıldıklarını da etkileyeceğini unutmayın.

Veri veya ses derlemenizi yazmak için ilgili Burn düğmelerinden birine tıklayın. Disk yazılmadan önce yazma hızı, kopya sayısı ve yazma tamamlandıktan sonra ne olacağı gibi seçeneklerinizi seçebilirsiniz.

Yanlış projeyi seçtiğinizi fark ederseniz, başlangıç ekranına dönmek için sol üstteki kırmızı X simgesini tıklayın. Zaten yapmış olduğunuz bir seçimi silmek istemiyorsanız, geçerli projeyi kaydedebilir ve daha sonra açabilirsiniz.

Video DVD’si yazma

DVD Oynatıcınızla birlikte kullanılmak üzere bir Video DVD’si yazmak için farklı bir sürece yönlendirilirsiniz. Under Burn Options altında bir disk adı belirleyin ve CDBurnerXP’yi VIDEO_TS klasörünün bulunduğu yere, yani yazmak istediğiniz .vob, .ifo veya .bup dosyasının üzerine yazın. Ayrıca ihtiyacınız olan kopya sayısını seçin ve yazdırma seçeneklerini bir kez daha kontrol etmeyi unutmayın. Son olarak, tercihinize göre değişir Burn disc veya Save as ISO … düğmesini tıklayın. Yazılım dosyalarınızın geçerli olup olmadığını iki kez kontrol edecek ve her şey yolunda giderse yazmaya devam edecektir.

CDBurnerXP İndir – Download

CDBurnerXP ücretsiz CD/DVD yazma programının portable sürümü de mevcuttur. Aşağıdaki bağlantılardan istediğiniz sürümü indirebilirsiniz.

CDBurnerXP İndir
Windows için ücretsiz CD/DVD yazma programı
CDBurnerXP (Portable) İndir
CD/DVD/ISO/BIN/Blu-RAY/HD-DVD Yazma Programı

CDBurnerXP: Ücretsiz CD, DVD, ISO, HD-DVD, Blu-Ray Yazma Programı İçin Yorum Yap