Chrome İle Masaüstüne Web Site Uygulama Kısayolunu Oluşturma

Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome tarayıcısı Windows masaüstünde en sevdiğiniz web siteniz için bir uygulama kısayolu oluşturmanızı sağlar. Düzenli olarak, sık sık bir veya daha fazla web sitesine göz atarsanız bu dahili özellik faydalı olabilir.

Masaüstüne web sitelerin kısayolunu oluşturarak masaüstünden favori web sitelerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Chrome Kullanarak Masaüstüne Web Sitelerin Kısayolunu Ekleme

Bir masaüstü uygulaması oluşturmak için en sevdiğiniz web siteniz için, ilk olarak web sitesini ziyaret edin. Örnek olarak, www.gezindir.com sitesini ziyaret edin.

Web sitesi yüklendikten sonra, Google Chrome’u özelleştirin ve kontrol edin düğmesine tıklayın ardından Diğer Araçlar > Masaüstüne ekle seçeneğine tıklayın.

Masaüstüne ekleyin penceresinde web site ismini değiştirebilirsiniz.

Ekle düğmesine tıklayarak bir web sitenin veya bir web sayfanın masaüstüne kısayolu eklenecektir.

Böylece masaüstünde web sitelerin uygulama kısayollarını kolayca oluşturabilirsiniz. Daha sonra Başlat Düğmesi > Tüm Uygulamalar ve ardından Chrome Uygulamaları‘na göz attığınız zaman eklediğiniz web siteleri göreceksiniz.

admin Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Sizlere daha açıklayıcı bilgiler vermek için yazılım alanını tercih ettim. Blog yazıları, program, oyun, mobil uygulamalar ile ilgili faydalı bilgiler sunmak istiyorum. Umarım sizler için faydalı olur.

Chrome İle Masaüstüne Web Site Uygulama Kısayolunu Oluşturma” İçin 5 Cevap

  1. Paylaşım için teşekkürler, peki aynı işlemi çoklu websitesi için yapmak istersek mümkün mü? Yani ben çalışma yaptığım 3farklı siteyi tek kısayol ile açabilir miyim?

  2. merhaba ben öyle yapmıştım yalnız pcye format attım şimdi o kısayollar çalışmıyor açmıyor siteleride unuttum bu konuda yardımcı olabilir misiniz

Chrome İle Masaüstüne Web Site Uygulama Kısayolunu Oluşturma İçin Yorum Yap