Chrome Tarayıcısı İçin Özel Arama Motoru Ekleme

Sponsorlu Bağlantılar

Çoğu tarayıcı, sizin istediğiniz arama motoru seçmenize olanak verir. Bazı varsayılan arama motorları Google veya Bing kullanmayı tercih edebilirsiniz. Google Chrome bir adım daha ileri gidiyor. Tarayıcı kolayca herhangi bir özel arama motoru ekleme ve varsayılan olarak yapmanıza olanak sağlar.

Chrome İçin Özel Arama Motoru Ekleme

Ama önce aşağıdakileri yapmanız gerekir. Chrome için Gezindir arama motoru eklemek istiyorum diyelim. O zaman bu durumda, tarayıcıdan site arama adresine http://www.gezindir.com/?s= yazın ve ziyaret edin.

Şimdi aşağıdakileri yapın;

Chrome Menü düğmesine tıklayın. Ayarlar seçeneğine tıklayın, Arama kısmında Arama motorlarını yönet seçeneğine tıklayın.

chrome arama motoru

Google, Bing, Yahoo ve belki de YouTube da dahil olmak üzere arama motorları bir listesini göreceksiniz. Diğer arama motorları altında, aynı zamanda gezindir.com arama motorunu göreceksiniz.

chrome arama motoru ayarlama

gezindir.com adres üzerine geldiğiniz zaman heme sağ tarafında Varsayılan yap yazısını göreceksiniz.Varsayılan yap seçeneğine tıklayarak artık Chrome tarayıcısnın varsayılan arama motorunu gezindir.com sitesi yapacaksınız.

Sizde istediğiniz, sevdiğiniz bir web sitesini varsayılan arama motoru yapabilirsiniz.

Chrome Tarayıcısı İçin Özel Arama Motoru Ekleme İçin Yorum Yap