Chrome’da Kaydedilen Şifreleri Görmek, Yönetmek ve Silmek

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımızda, Google Chrome web tarayıcısında saklanan/kaydedilen şifreleri görmenin ve yönetmenin nasıl yapıldığını göstermeye çalışacağız. Chrome tarayıcısında çeşitli web sitelerini ziyaret ettiğiniz zaman giriş kullanıcı adını ve şifresini saklayacaktır. Giriş yaptığınız zaman bilgilerin hatırlanması ile ilgili bir uyarı alacaksınız. Hatırlamayı kabul ettiğiniz zaman, aynı siteye tekrar giriş yaptığınız zaman oturum açma alanlarını otomatik olarak dolduracaktır. Kaydedilen bu oturum açma bilgilerini görüntülemek için yazımızı okumaya devam edin.

Chrome’da şifreleri görüntüleyin ve yönetin

Google Chrome tarayıcısını açın ve sağ üst Chrome menüsü düğmesine ve ardından Ayarlar seçeneğine tıklayın. Alternatif olarak adres çubuğuna “chrome://settings” yazın ve Enter tuşuna basın.

chrome-ayarlar-penceresini-acma-

Ayarlar penceresinde aşağı doğru inin ve “Gelişmiş ayarları göster” seçeneğine tıklayın. “Şifreler ve formlar” bölümünden Şifreleri yönet seçeneğine tıklayın.

chrome-sifre-yonet-

Tüm kaydedilen şifrelerin listesini göreceksiniz. Şifreler yıldız işaretleri ile gizli olacaktır. Şifreleri görmek için, şifre üzerine tıklayın ve Göster seçeneğine tıklayın.

chrome-sifre-gosterme-

Göster düğmesine tıkladığınız zaman bir uyarı penceresi açılacak ve Windows giriş şifrenizi girmenizi isteyecektir. Bu Chrome tarafından eklenen iyi bir güvenlik önlemidir.

chrome-windows-sifre-girme-

Windows bilgisayar giriş şifresini girdikten sonra artık şifreleri görebilirsiniz.

Burada kaydedilen şifreleri yönetebilir ve silebilirsiniz. Chrome şifreyi kaydetmek için teklif ettiğinde bu site için hiçbir zaman seçeneği tıklandığında, şifreniz kaydedilmez ve “Hiç kaydedilmeyecekler” listesinde görebilirsiniz. Ayrıca hiç kaydedilmeyecekler listesinde kayıtlı URL’leri kaldırabilirsiniz. Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra, Bitti düğmesine tıklayın.

Diğer bilgisayarlarda Chrome tarayıcısına ait şifreleri kullanmak için Google Hesabınızı senkronize edebilirsiniz. Bunun Ayarlar penceresinin en üst kısmındaki Oturum açın bölümünden Google hesabına giriş yapın.

admin Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Sizlere daha açıklayıcı bilgiler vermek için yazılım alanını tercih ettim. Blog yazıları, program, oyun, mobil uygulamalar ile ilgili faydalı bilgiler sunmak istiyorum. Umarım sizler için faydalı olur.

Chrome’da Kaydedilen Şifreleri Görmek, Yönetmek ve Silmek İçin Yorum Yap