Classic Shell

Sponsorlu Bağlantılar
4.3.0
Sponsorlu Bağlantılar

Windows Başlat Menüsü Özelleştirme Programı

5/5, Toplam: 1 kişi

Classic Shell Windows Başlat Menüsü özelleştirme ve değiştirme yapmak için yardımcı olan ücretsiz bir programdır. Windows’un önceki sürümlerindeki Başlat Menüsü’nü tekrar geri getiriyor. Classic Shell klasik kopyala iletişim kutusu, klasik Windows Gezgini araç çubuğu düğmeleri (kopyalama / taşıma / silme), gibi çeşitli Windows Gezgini özellikleri geri yüklemek için imkan sağlar. Classic Shell Türkçe Yama dosyası ile de Türkçeleştirme yapabilirsiniz.

Classic Shell yükleyicisi klasik Start Menu eklemenin yanı sıra klasik Windows Gezgini ve Classic IE9 seçenekleri içerir – birlikte veya ayrı ayrı eklenebilir. Classic Shell, Windows 10’a Windows 8 veya Windows 7 Başlat Menüsünü geri getirir. Ayrıca otomatik Metro / Modern başlat ekranını atlar ve bilgisayarınız başladığında doğrudan masaüstüne gitmek için bir seçenek içerir.

Gezindir üzerinden en son Classic Shell sürümünü indirin ve kurulum dosyasını çalıştırın. Sadece “Next” düğmesine basın, sorunsuz bir şekilde kurulum yapabilirsiniz. Çünkü herhangi bir kötü amaçlı ve uygulama bulunmuyor. Uygulama birkaç saniye içinde kurulacaktır.

Bazı ayarlamalar yapmak isteyenler için yardımcı bilgiler; Programı çalıştırın “Klasik Başlat Menüsü Ayarları” adında yeni bir pencere açılacaktır. Bu pencerede, Microsoft Windows işletim sistemi yapılandırma izni veren birden çok sekme bulunur. Örneğin, ilk sekmesi “Klasik iki sütun” veya “Windows 7 tarzı”, “Başlat Menü Stili” bir “Klasik tarz” gibi seçenekler arasından seçim yapmanıza olanak sağlar. Hatta Windows Başlat düğmesini  değiştirebilir veya özelleştirebilirsiniz. İkinci sekmesi “Temel Ayarlar” birkaç klavye kısayolları ve diğer Windows ayarları değiştirmenizi sağlar. Örneğin “Tema” ya da “Başlat Menüsü Özelleştir” gibi diğer sekmeler ile Windows özelliklerini daha da değiştirmenizi sağlar.

Classic Shell Türkçe Yama İndir
Classic Shell Türkçe Yama Dosyası

Classic Shell Hakkında Yazılar

Classic Shell İçin Yorum Yap