ComboFix

Sponsorlu Bağlantılar
17.04.16.1
Sponsorlu Bağlantılar

Ücretsiz Malware Temizleme Programı

ComboFix sUBs tarafından oluşturulan bir programdır ve bilinen malware, kötü amaçlı yazılımlar için bilgisayarınızı tarar ve bulduğumda, otomatik olarak bu enfeksiyonları temizlemek için çalışır. En yaygın ve güncel kötü amaçlı yazılımları büyük miktarda kaldırmanın yanı sıra, ComboFix otomatik olarak program tarafından kaldırılamayan malware kaldırmak için eğitilmiş yardımcıları tarafından kullanılabilecek bir rapor görüntüler.

Denetim olmadan ComboFix çalıştırırsanız, bilgisayarınızda düzgün çalışmayabilir. Bu nedenle sadece deneyimli bir yardımcı isteği üzerine bu programı çalıştırın.

ComboFix malware temizleme programının en büyük özelliği CD’ler tarafından bilgisayarınıza bulaşan amvo.exe isimli zararlı autorun dosyasını temizlemeyi sağlar.

Peki bu amvo.exe zararlı yazılımı nedir?

En iyi antivirüs programlarının bile baş edemediği ve system32 klasörü altına yerleşen çok tehlikeli bir yazılımdır. Tehlikeli olmasının nedeni ise bulaştığı yerde kendini kopyalaması ve saklamasıdır. Kendini gizlediği için antivirüs programları algılayamıyor. Bu nedenle bilgisayarınıza çok ciddi zararlar verebilir.

Peki amvo.exe nasıl ciddi zararlar verir?

Bilgisayarınıza yerleştiği andan itibaren sisteminizin yavaşlamasına neden olur ve ayrıca gizlediğiniz klasör veya dosyalara erişim sağlanmasını engelliyor. Gizlediğiniz dosya veya klasörleri her ne kadar görünür yapsanız fayda etmez.

Peki amvo.exe zararlı yazılımından nasıl kurtulabilirsiniz?

ComboFix programını yükleyin ve çalıştırın. Eğer bilgisayarınız Vista işletim sistemine sahipse Yönetici olarak çalıştırılması gerekiyor. Bilgisayarınız Güvenli Kip’te değilse, aktif halde bulunan tüm güvenlik, antivirüs programları kapatın. Karşınıza çıkacak olan yönergelere evet diyerek hızlı taramayı başlatın. Tarama yapıldıktan sonra ComboFix gerekli tüm temizlikleri yapacak ve sizi bu kötü yazılımdan kurtaracaktır. Sonuçları nasıl görebilirim diyorsanız C: içerisina attığı log dosyalarından öğrenebilirsiniz.

Tavsiye: Autorun şeklindeki bu tip zararlı yazılımlardan kısmen de olsa korunmak için bilgisayarınıza taktığınız flashdisk ve CD’leri Otomatik Başlangıç Seçeneğinden değil “Bilgisayarım”dan ilgili sürücünün üzerine sağ tuş ile tıklayıp “Araştır sekmesinden açmanızda fayda var.

Önemli: Deneyimsiz kullanıcıları bu programı kullanmaları tavsiye edilmez. Antivirüs programları ComboFix programını virüslü olarak gösterebilir ama her hangi bir zararlı yazılım içermez.

ComboFix benzeri ve diğer spyware ve adware programlarına göz atabilirsiniz.

ComboFix İçin Yorum Yap