Defraggler

Sponsorlu Bağlantılar
2.21.993
Sponsorlu Bağlantılar

Ücretsiz ve Türkçe Disk Birleştirme Programı

3.38/5, Toplam: 8 kişi

Defraggler, Piriform tarafından geliştirilen ücretsiz ve Türkçe disk birleştirme programıdır. Defraggler diğer programlara göre daha kullanışlı bir programdır. Defraggler, tüm sabit sürücüyü (hard disk) veya tek tek dosya ve klasörleri birleştirme için sürücüyü belirlemenizi sağlar. Diğer programlardan ayıran en büyük özelliği de budur. Bu kompakt ve taşınabilir bir Windows uygulaması, NTFS ve FAT32 dosya sistemlerini destekler.

Disk birleştirme ve optimizasyon

Defraggler disk birleştirme ve optimizasyon hizmetleri sağlar. Küçük kurulum dosyasının indirilmesi yalnızca birkaç saniye alır, ancak yazılım birkaç ileri işlem gerçekleştirir. Sürücüleri tarar ve parçalanmayı iki farklı yolla çözer: Birincisi, dosyaları kendileri kontrol eder. Ardından büyük boş alanlar kontrol eder. Bu ikinci süreç düzenli bir birleştirme gibi çalışır ve gelecek parçalanmayı azaltır. Geleneksel bir sabit sürücünüz ya da sağlam sabit disk sürücünüz olsun, bu basit platformu en yaygın sistem bakım görevleriniz için kullanabilirsiniz.

Dosyaları okumak ve yazmak için Windows’a benzer teknikler kullanır; bu da dosyalarınızın hasar görebileceği riskini azaltır. Bir birleştirmeyi başlatmadan önce, gerekli olup olmadığını görmek için diski kontrol edebilir. Yeni bilgisayarlar, yakın zamanda bir araya getirilmiş bilgisayarlar veya nadiren kullanılan bilgisayarlar sıklıkla birleştirme işlemine ihtiyaç duymazlar.

Bu disk birleştirme uygulaması, belirli dosyaları, klasörleri ve sürücüleri taramayı hedeflemenizi sağlar. Ayrıca tam sürücülü hızlı taramaları da çalıştırabilirsiniz. Bu taramalar, Başlat düğmesini tıklar tıklamaz otomatik olarak her şeyi organize eder. Birleştirmeye ek olarak, Defraggler, daha küçük başlangıç dosyalarına daha hızlı erişim sağlamak için en büyük dosyalarınızı sürücünüzdeki daha yavaş noktalara taşıyabilir. Bu, sabit sürücünüzün başlangıç dosyalarına erişmesini kolaylaştırır.

Rapor ekranı, kontrol edilen şeyi gösterir. Disk sağlığı, dosya listeleri, kullanılan alanın boyutu ve diğer önemli bilgiler hakkında raporlar sağlar. Windows tarafından kullanılan ve o anda birleştirilemeyen bölümler gibi hangi kesimlerin kullanılamadığını gösterebilir. Bir dosya sektörü çok parçalanmışsa, daha koyu bir kırmızı, düzgün olmayan ancak tam bölüm koyu mavi olarak gösterilebilir. Tonlar, diskin sağlığı ve programın yapması gereken iş hakkında size daha fazla fikir verir.

Sabit diskleri birleştiren ve optimize eden ücretsiz bir sürümü var. Profesyonel sürümü güncellemeler ve birinci sınıf destek sağlar.

Disk birleştirme, bilgisayar performansını artıran en önemli etkenlerden biridir. O nedenle disk birleştirme programlarının bilgisayarlarınızda yüklü olmaları lazım. Defraggler bu konuda size yardımcı olacak iyi bir programdır.

Defraggler Hakkında Yazılar

Defraggler İçin Yorum Yap