Dipiscan

Sponsorlu Bağlantılar
2.0
Sponsorlu Bağlantılar

Ücretsiz tam özellikli ağ tarayıcısı

Dipiscan, yerel ağınızı IP aralığına göre tarayan ve Yanıt Süresi, IP adresi, MAC adresi, NetBios adı, Adaptör adı, İşletim Sistemi ve diğer ayrıntılarla birlikte tüm cihazların bir listesini döndüren tam özellikli bir ağ tarayıcısıdır.

Her makine için sağ tıklama menüsü, WakeOnLAN eylemlerini (eğer destekleniyorsa) yürütülmesine, mesaj gönderebilmenize, Uzaktan Masaüstü üzerinden uzaktan kontrol etmenize ve daha fazlasına olanak tanıyan ek seçeneklere erişmenizi sağlar.

Diğer özellikler arasında, bir takip edilen makineler sekmesine eklenerek seçilen makinelerde göz kulak olmanın yanı sıra NetBios veya DNS adı ve entegre izleme yolu ile arama seçeneği de bulunmaktadır.

Dipiscan son derece özelleştirilebilir, farklı alım yöntemleri arasından seçim yapabilir, zaman aşımı eşik değerlerini ayarlayabilir, özel WakeOnLAN parametrelerini ayarlayabilir, uzaktan erişim kimlik bilgilerini belirleyebilir, özel sağ tıklama komutları ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

admin Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Sizlere daha açıklayıcı bilgiler vermek için yazılım alanını tercih ettim. Blog yazıları, program, oyun, mobil uygulamalar ile ilgili faydalı bilgiler sunmak istiyorum. Umarım sizler için faydalı olur.

Dipiscan İçin Yorum Yap