DivxLand Media Subtitler

Sponsorlu Bağlantılar
2.2.0
Sponsorlu Bağlantılar

Altyazı oluşturma, düzenleme veya videoya altyazı eklemeye yardımcı ücretsiz program

DivxLand Media Subtitler, Windows için tasarlanmış video dosyaları için altyazı oluşturmak, altyazı düzenlemek, altyazı düzeltmek veya videoya altyazı eklemek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir programdır.

Bu günlerde satın aldığınız medya veya Netflix veya Amazon Video gibi gerçek zamanlı aktarım hizmetleri çevrimiçi olarak izlemek genellikle çoklu ses akışları ve altyazı desteği ile birlikte gelir.

Altyazılar, örneğin yabancı bir dil filmi izlerken oldukça yararlı olabilir. Dili anlarken, bir sözcüğü veya cümleyi anlamazsanız okumanızı sağlayacak şekilde altyazı sunumunun yararlı olduğunu bulabilirsiniz. Altyazılar işitme engelliler için de yararlıdır.

Media Subtitler altyazı hazırlayın, düzenleyin veya videoya ekleyin

Altyazı oluşturma uzun bir süreçtir. Medya Subtitler bu işlemi Windows’da geliştirmek için oluşturuldu. Uyumluluk amacıyla Windows Media Player’a dayanan Windows için ücretsiz bir programdır.

Altyazılar geldiğinde birden çok seçeneğiniz var. Yapmanız gereken ilk şey bir video veya ses dosyası yüklemektir. Program, Windows Media Player’ın desteklediği tüm video formatlarını destekler ve video sadece bir akış halinde mevcutsa bir video akışı da yükleyebilirsiniz.

Program ses dosyalarını destekler ve avi veya mpg video dosyalarından mp3, mp3 veya wav formatına ses akışları ayıklayabilirsiniz.

Ardından, varolan bir altyazıyı yükleyebilirsiniz, örneğin düzeltmek veya iletişim kurmaya devam etmek için veya yüklenen video dosyası için sıfırdan yeni bir altyazı başlatabilirsiniz. Hazırladığınız altyazıları düz metin belgelerine kopyalayabilir, 30 altyazı formatından birini seçerek bilgisayara kaydedebilir veya panoya kopyalayabilirsiniz.

Programın arayüzü iki kısma ayrılmıştır. Sol kısımda altyazılar sıralanır ve sağ kısımda ise video oynatıcı vardır. Altyazı içeriğini videoya eklerken aynı anda sağ kısımda videoyu oynatabilir ve altyazı yerleşiminin video üzerinde nasıl durduğuna bakabilirsiniz.

DivxLand Media Subtitler popüler altyazı biçimlerini desteklemektedir. Varsayılan mod, uygulama düğmesine bastığınızda altyazı uygular ancak onun yerine kullanabileceğiniz manuel ve önizleme modları da bulunmaktadır.

Fareyi tüm işlemler için kullanabilirsiniz, ancak Media Subtitler’in gücünden biri de klavye kısayollarını desteklemesidir. Altyazı başlatmak ve bitirmek, video oynatmak ve duraklatmak veya önceki veya sonraki altyazı konumunu geri almak için kısayollar desteklenmektedir.

DivXLand Media Subtitler, tüm video türleri için harici altyazı dosyalarını hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmak, düzenlemek ve sabitlemek için en iyi seçimdir.

Altyazı hazırlamak, düzenlemek veya videoya altyazı eklemek için kullanabileceğiniz ücretsiz en iyi programlardan biridir.

DivxLand Media Subtitler İçin Yorum Yap