DNS Angel ile tek tıkla DNS değiştirin ve aile korumasını etkinleştirin

Sponsorlu Bağlantılar

DNS Angel, bilgisayarınızda tek tıklama ile internet aile korumasını enkinleştirmeye yardımcı olan Windows sistemler için tasarlanmış ücretsiz taşınabilir bir web filtreleme programıdır.

Adından da anlaşılacağı üzere, DNS Angel, sistemde çeşitli aile dostu DNS hizmetleri belirleyerek bunu yapar. İnternet ailesini kolaylaştırmak, güvenlik yazılımını, güvenlik duvarlarını veya ebeveyn kontrollerini ve ayrıca DNS’yi kullanmaya gelince birkaç seçenek var.

DNS, Internet’te bilgi aramak için kullanılır. Bu, Windows makinelerinin kullandığı DNS sunucuları tarafından işlenir. Bunlar genellikle İnternet Servis Sağlayıcısı tarafından sağlanır, ancak değiştirilebilirler. Aile koruması sunan hizmetler, aile dostu olmayan siteleri engeller.

DNS değiştirme ve aile korumasını etkinleştirme

DNS Angel temel bir programdır. DNS sunucularını manuel olarak değiştirmeyle ilgili iki önemli avantaj sunar:

  1. Program, birkaç aile dostu sağlayıcıyla birlikte gelir.
  2. Sağlayıcıları bir tıklama ile ayarlayabilirsiniz.

DNS Angel, Norton ConnectSafe, Yandex.DNS ve OpenDNS Family için destek alır. Hepsinin ortak noktası yetişkinlere uygun içeriği engellemektir. Norton ConnectSafe 1 ve 2 arasındaki fark, yetişkinlere uygun içeriğin yanında kötü amaçlı yazılım, kimlik avı ve dolandırıcılık barındıran ilk blok sitelerinin yanı sıra alkol, kumar veya şiddet gibi diğer olgun içeriğin tamamının olmasıdır.

DNS Angel İndir
DNS sunucusunu değiştirme ve aile korumasını etkinleştirme programı

Düğmeye bir tıklama ile mevcut aile dostu DNS servislerinden birine geçebilirsiniz. DNS Angel, değişikliği arayüzde hemen vurgular.

DNS’yi geri yüklemek ve varsayılan DNS’ye geçmek için kullanılan seçenekler de sağlanmaktadır. Varsayılan DNS, ayarları varsayılanlara sıfırlar; Bunun anlamı genellikle, özel DNS sunucularının kullanılmadığı anlamına gelir; bu da ISP tarafından sağlananların kullanıldığı anlamına gelir. Restorasyon, birden fazla sistem üzerinde sorunsuz çalıştı.

Gelebilecek bir soru, DNS Angel’ı kullanmanız mı yoksa DNS sunucularını manuel olarak ayarlamanız mı gerektiği.

Bunun nasıl yapılacağını biliyorsanız, genellikle manuel olarak ayarlamak daha iyidir. Kuralın tek istisnası, farklı DNS sunucuları arasında düzenli olarak geçiş yapmanız gerektiğidir. Desteklenen DNS hizmetleri arasında geçiş yapmak istemediğiniz sürece, DNS Angel gibi yazılımlar gerçekten uygun değildir. Onlara özel sunucular ekleyebildiğiniz için DNS Jumper ve hatta DNS Benchmark gibi programlar için daha uygundur.

Kullanılan servislerin DNS Sunucuları

  • Norton ConnectSafe Security: 199.85.126.20 ve 199.85.127.20.
  • Norton ConnectSafe Security ve Yetişkin içerik: 199.85.126.30 ve 199.85.127.30.
  • Norton ConnectSafe Security, Yetişkin ve diğerleri: 199.85.126.30 ve 199.85.127.30.
  • OpenDNS Family Shield: 208.67.222.123 ve 208.67.220.123
  • Yandex.DNS Safe: 77.88.8.88 ve 77.88.8.2
  • Yandex.DNS Family: 77.88.8.7 ve 77.88.8.3

DNS Angel, Windows XP’den Windows 10’a kadar tüm Microsoft Windows işletim sisteminin 32 bit ve 64 bit sürümleriyle uyumludur.

DNS Angel İndir
DNS sunucusunu değiştirme ve aile korumasını etkinleştirme programı

DNS Angel ile tek tıkla DNS değiştirin ve aile korumasını etkinleştirin İçin Yorum Yap