Dns Lock

Sponsorlu Bağlantılar
1.3
Sponsorlu Bağlantılar

DNS Ayarların Değiştirilmesini Önleme Programı

Dns Lock, IP4 / IP6 DNS sunucusu ayarlarınıza izinsiz değişiklik yapılmasını önlemeyi sağlayan ücretsiz bir programdır. Programı çalıştırdığınızda tercih ettiğiniz DNS sunucularını girebileceğiniz veya Google DNS veya OpenDNS sunucularından seçim yapabileceğiniz küçük bir iletişim kutusu görüntülenir.

Bu programın amacı DNS ayarlarınızın başkaları tarafından engellenmesidir. Ayrıca program daha sonra DNS girdilerini izleyecek ve değiştirilmediğinden emin olacak bir Windows hizmeti yükleyecektir.

“DNS Sunucusu sorunu” genellikle virüs saldırısı, otomatik DNS değiştirme yazılımı veya bir Antivirüs yazılımının Güvenli DNS ayarlarından kaynaklanır ancak bazen böyle bir durumda çözümlerin hiçbiri çalışmaz. Dns Lock ile DNS sunucu ayarlarınızı sabitleyin ve otomatik olarak değiştirilmesini önleyin. Zararlı yazılımların internet ayarlarınızı değiştirmesine engel olmak içib faydalı bir program olduğunu düşünüyorum.

admin Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Sizlere daha açıklayıcı bilgiler vermek için yazılım alanını tercih ettim. Blog yazıları, program, oyun, mobil uygulamalar ile ilgili faydalı bilgiler sunmak istiyorum. Umarım sizler için faydalı olur.

Dns Lock İçin Yorum Yap