doPDF: Herhangi Bir Programdan PDF Oluşturma ve Dönüştürme

Sponsorlu Bağlantılar

İnternet üzerinden belge paylaşılmak istendiği zaman en çok tercih edilen PDF (Portable Document Format) formatıdır. PDF’nin diğer formatlara göre popüler olmasının en büyük nedeni her mobil ve masaüstü işletim sistemi üzerinde PDF dosyaları açmak için mevcut uygulamaların daha çok olmasıdır.

Windows’un son sürümlerinde XPS olarak yazdırılabilir dosyaları kaydetmek mümkün olsa da, PDF’leri XPS belgesine dönüştürmek için bir üçüncü taraf araç kullanmak gerekir.

dopdf-pdf-donusturucu

Birkaç fare tıklaması ile PDF dosyaları olarak yazdırılabilir dosyaları kurtarmak için pek çok uygulama vardır.

doPDF ile PDF Dosyası Oluşturmak ve PDF Dönüştürmek

PDF dosyaları üretmek için kolay bir yol arıyorsanız, doPDF harika bir araçtır. doPDF, ücretsiz uygulamaların çoğundan PDF dosyaları olarak yazdırılabilir belgeler oluşturmayı sağlar. Programı bir kez yükledikten sonra, birkaç fare tıklaması ile Not Defteri’ni ve WordPad dosyaları PDF olarak kaydetmek mümkün olacak. Aynı şekilde, Paint veya başka bir fotoğraf düzenleme yazılımları oluşturduğunuz resimleri PDF dosyası olarak kaydetmek mümkün olacak. Basit bir deyişle doPDF ile herhangi bir uygulamadan oluşturacağınız dosyaları, PDF olarak kaydetmek mümkün. Diğer bir deyişle, neredeyse tüm dosyaları PDF formatına dönüştürmek mümkün.

Windows üzerinde çalışan herhangi bir uygulamadan PDF dosyaları üretmek için talimatlar aşağıda verilmiştir;

1. Adım: doPDF programını aşağıdaki bağlantıdan indirin, bilgisayarınıza yükleyin ve programı çalıştırın.

doPDF İndir
Ücretsiz PDF Dönüştürücü ve PDF Dosya Oluşturma Programı

2. Adım: PDF olarak yazdırılabilir dosyayı kaydetmek için, herhangi bir uygulamadan Yazdır iletişim kutusunu açın, Yazıcı Seç bölümünde doPDF‘yi seçin ve ardından Yazdır düğmesine tıklayın.

dopdf-yazici-olarak-secmeÖrneğin, bir Not Defteri’nde Dosya menüsüne ve ardından Yazdır seçeneğini tıklayın (veya sadece Ctrl + P tuşlarına basın), sonra Yazıcı Seç kısmından doPDF seçeneğini seçin.

dopdf-yazici-olarak-secme-adimlari

3. Adım: Dosyayı PDF olarak kaydetmek için bir dosya adı yazabilir ve konum seçebilirsiniz. Ayrıca PDF options altında PDF dosyasının kalitesini seçebilirsiniz. Evet işte bu kadar!

dopdf-ile-pdf-dosyasi-olusturma

Doğrudan doPDF Arayüzünden PDF’ye Dönüştürmek

Üretilen belgeyi doğrudan PDF’ye dönüştürmek istiyorsanız, doPDF programını çalıştırın ve Browse düğmesine tıklayarak dönüştürmek istediğiniz dosyayı bulun. Dosyayı ekledikten sonra Cerate düğmesine tıklayarak yine yukarıdaki, aynı dönüştürme işlemine başlayabilirsiniz.

dopdf-ile-pdf-donusturme-

doPDF İndir
Ücretsiz PDF Dönüştürücü ve PDF Dosya Oluşturma Programı

doPDF: Herhangi Bir Programdan PDF Oluşturma ve Dönüştürme İçin Yorum Yap