DroidCam İle Android Telefonu Web Kamerasına Dönüştürme

Sponsorlu Bağlantılar

Windows bilgisayarınızdan görüntülü konuma yapmak istiyorsunuz ama bir web kamerası mı yok? Sorun değil. DroidCam Windows bilgisayarınızda Android telefonu kablosuz web kamerası yapmak için yardımcı olan ücretsiz bir araçtır.

DroidCam kullanımı basit ve çok faydalı bir programdır. Ancak Windows için DroidCam, Android cihazınız için de ayrı DroidCam uygulamasını yüklemeniz gerekir.

DroidCam ile hem WiFi üzerinden hem de USB üzerinden bağlantı sağlayabilirsiniz. Eğer bilgisayarınızın WiFi özelliği varsa kablo bağlantısına gerek kalmadan WiFi üzerinden bağlantı yaparak Android telefonu webcam olarak kullanabilirsiniz. Aşağıda DroidCam ile ilgili detaylı açıklamaları bulacaksınız.

PC İçin Android Telefonu Web Kamerasına Dönüştürme

Bilgisayar DroidCam istemcisi ve Android telefon için DroidCam uygulamasını yüklemesini yaptıktan sonra kullanıma başlayabilirsiniz. Aşağıdaki gibi mevcut dört tip bağlantı vardır:

droidcam-indir-

Wi-Fi Mod: Bu ​​mod altında bilgisayar ile cep telefonunuzu kablosuz WiFi ağıyla bağlayabilir ve Android telefonu bir web kamerası olarak kullanabilirsiniz. Bu mod her zaman tavsiye edilir. Bilgisayar istemcisi üzerinde telefondan ayrıntılı bilgileri alıp,  girmeniz gerekir. Bu modda, Android telefonunuz bir sunucu ve bilgisayar istemcisi gibi davranır.

USB Mod: Adından da anlaşılacağı gibi, bu mod bir USB bağlantısı ile telefonunuzu web kamerası olarak kullanmanızı sağlar. Bu mod bir Wi-Fi yönlendirici olmadığı zaman tavsiye edilir. Bu bağlantı tipini kullandığınız zaman, bazı sürücülerin eksik ayarlarını yapılandırmanız gerekebilir.

Wi-Fi Sunucu: Bu mod mobil uygulamanın ücretli sürümü ile uyumludur o nedenle işinize yaramaz. Ama ücretli sürümü kullanmanız gerekiyorsa kısa bilgi verebiliriz. Bu modda bilgisayarınızı bir sunucu gibi ve mobil cihazınızda bir istemci gibi davranır. Bu modu 3G altında / LTE çalıştırabilirsiniz, nerede olursanız olun IP bağlantısı sayesinde mobil cihazınızı web kamerası olarak kullanabilirsiniz.

Bluetooth Sunucu: Bu ​​mod bir önceki moda benzer, bu modunu kullanmak için mobil uygulamanın ücretli sürümü olması gerekir.

Telefon ve Windows PC arasında bir bağlantı kurmaya hazırız. Skype veya başka bir video arama yazılımı kullanarak arkadaşlarınızla görüntülü konuşma için DroidCam kullanabilirsiniz. Skype ‘Metro’ sürüm desteklenmediğini unutmayın ancak Windows Skype ile DroidCam kullanmak için Skype‘ı indirebilirsiniz.

DroidCam kendi türünde eşsiz olan ve Android telefonu bir web kamerasına dönüştürmek gibi çok az bulunan bir uygulamadır. Günümüzde Android telefonlar ortalama 5MP kamera ile geldikleri için iyi bir kalitenin keyfini çıkarabilirsiniz. Sürücüler eksik ise DroidCam kullanmak çok basittir, USB modu dışında herhangi bir ayarlama yapmanız gerekmiyor.

DroidCam İndir – Free Download

DroidCam Windows istemcisi ve Android uygulaması için ayrı ayrı sürümler aşağıdaki indrme bağlantıları ile sunulmuştur.

DroidCam İndir (Windows) – DroidCam İndir (Android)

DroidCam İle Android Telefonu Web Kamerasına Dönüştürme İçin Yorum Yap