MEB E-OKUL VBS (Android)

Sponsorlu Bağlantılar
Son Sürüm
Sponsorlu Bağlantılar

MEB E-OKUL VBS: Android Ücretsiz Öğrenci Takip Uygulaması

3.81/5, Toplam: 16 kişi

MEB E-OKUL VBS, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan resmi mobil uygulamadır. 

Türkiye’de örgün Eğitimde bulunan tüm çocukların velilerinin kullandığı sistemdir. Veliler Sınav ve Proje Bilgileri, Not Bilgileri, Ders Programı, Devamsızlık Bilgileri, Nakil İşlemleri, Yerleştirme ve Sınav Bilgileri, Okul duyuruları, Okuduğu kitaplar gibi bilgileri sistem sayesinde anlık olarak takip edebilmektedir.

MEB E-OKUL VBS, Android cihazlarınıza indirerek ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir veli bilgilendirme sistemi uygulamasıdır. Yani öğrenci velisi olarak çocuğunuz ile ilgili bilgilere ulaşabileceğiniz bir programdır.

MEB E-OKUL VBS uygulaması veliler açısından oldukça faydalı olabilecek bir uygulamadır. Örneğin çocuğunun notları, okula gidip gitmeme ve derslerinin nasıl olduğu gibi durumlar karşısında sıkıntı yaşayan veliler açısından oldukça yararlıdır. Böylece çocuğunuzun okulu ile ilgili bir çok bilgiye bu şekilde kolayca ulaşabileceksiniz.

Uygulama ile öğrenciye ait notları, gelişim raporlarını ve devamsızlık gibi durumları kolayca mobil ortamdan takip edebileceksiniz. E-Okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içerir. Bu şekilde veliler açısından büyük bir kolaylık sağlanmış görünüyor.

MEB E-OKUL VBS (Android) İçin Yorum Yap