Edge Tarayıcısında Kaydedilen Şifreleri Görme ve Kurtarma Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Edge, Microsoft’tan yeni web tarayıcısı, varsayılan web tarayıcısı olmasının yanı sıra Windows 10’da varsayılan PDF okuyucudur. Edge güncel sürümü Mozilla Firefox ve popüler Google Chrome tarayıcısı gibi rakiplerinin sunduğu çeşitli özelliklerden yoksun olsa da, birkaç benchmark testleri ve hız söz konusu olduğunda diğer web tarayıcılarla karşılaştırılabilir.

Edge tarayıcısı diğer tarayıcılarda olduğu gibi web şifreleri kurtarmayı sunuyor. Edge tarayıcıda kaydedilen şifreleri Edge gelişmiş ayarları açarak yönetebilirsiniz.

Mükemmel olmaktan uzak olan Edge tarayıcısını varsayılan web tarayıcısı olarak kullanan birçok kullanıcı tarayıcının açılmadığından şikayet ediyor.

edge-tarayicisinda-kaydedilen-sifreleri-gorme-ve-kurtarma-nasil-yapilir-

Edge tarayıcısında kaydedilen şifreleriniz var ve Edge açılmıyorsa kaydedilen şifreleri kurtarmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

Kimlik Bilgileri Yöneticisi’ni kullanarak Edge şifreleri görüntüleme ve kurtarma

1. Adım: Başlat menüsünden veya görev çubuğunda arama kutusuna Kimlik Bilgileri Yöneticisi yazın ve Enter tuşuna basın.

edge-tarayicisinda-kaydedilen-sifreleri-gorme-ve-kurtarma-nasil-yapilir

2. Adım: Edge’nin yanı sıra Internet Explorer’da kaydedilmiş tüm şifreleri ve kullanıcı adlarını görüntülemek için Web Kimlik Bilgilerini tıklayın.

edge-tarayicisinda-kaydedilen-sifreleri-gorme-ve-kurtarma-nasil-yapilir-1

3. Adım: Bir web sitesi için kaydedilmiş parolayı görüntülemek için aşağı oku tıklayın ve sonra Şifre yanındaki Göster bağlantısını tıklayın.

edge-tarayicisinda-kaydedilen-sifreleri-gorme-ve-kurtarma-nasil-yapilir-2

4. Adım: Microsoft veya yerel kullanıcı hesabı parolanızı girmeniz istendiğinde, seçilen web adresinin parolasını görüntülemek için bilgisayara giriş şifrenizi girin.

edge-tarayicisinda-kaydedilen-sifreleri-gorme-ve-kurtarma-nasil-yapilir-3

edge-tarayicisinda-kaydedilen-sifreleri-gorme-ve-kurtarma-nasil-yapilir-4

Parolanız gösterilir ve tekrar gizlemek için Gizle seçeneğine tıklayın. Ayrıca bu şifrenin gösterilmesini istemiyorsanız Kaldır seçeneğine tıklayın.

Edge Tarayıcısında Kaydedilen Şifreleri Görme ve Kurtarma Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap