Encrypt Care

Sponsorlu Bağlantılar
2.1
Sponsorlu Bağlantılar

Windows için ücretsiz şifreleme programı

3/5, Toplam: 1 kişi

Bir çok bilgisayar kullanıcısı, kişisel dosyalarının başkaları tarafından görünmesini istemez. Videolar, resimler, ses kayıtları, belgeler vb. gibi hangi formatta olursa olsun herkesin bu hassas dosyaları var. Özel dosyalarınızı gizli tutmanın en iyi yolu onları şifrelemektir. Dosyalarınızı şifreledikten sonra, başkaları şifreli dosyaları açmak istediği zaman, şifrelemek için kullanılan parola olmada açamaz.

Glarylogic tarafından geliştirilen ücretsiz Encrypt Care programı, dosyaları ve düz metin içeriğini şifrelemenize yardımcı olan bir programdır. AES veya Blowfish gibi en güçlü şifrelemelerden bazılarını destekler, aynı zamanda DES, RC4, RC2 vb. gibi daha zayıf şifrelere sahiptir. MD5, SHA-256, SHA-512 gibi popüler algoritmaları kullanarak dosya karmalarını hesaplamak için de kullanışlıdır.

Kullanımı kolay şifreleme

Encrypt Care programını kullanarak dosya şifrelemek için, tüm dosyaları liste kutusuna eklemeniz gerekir. Encrypt Care penceresindeki tüm dosyaları sürükleyip bırakabilir veya şifrelemek istediğiniz tüm dosyaları eklemek için Add (Ekle) düğmesini kullanabilirsiniz. Pencerenin üst kısmında sağlanan bölgedeki geçiş cümlesini yazmanız gerekir. Şifreleme düğmesine tıkladıktan sonra, listedeki tüm dosyaları şifreleme işlemi başlatılır. Dosyaların şifre çözülmesi benzer şekilde çalışır.

Text (Metin) sekmesine geçerseniz, şifrelemek istediğiniz metni kopyalayıp yapıştırabilir veya yazabilirsiniz. Sürecin geri kalanı, dosya şifrelemesine çok benzer. Üstelik, popüler algoritmaları kullanarak metin verileri veya dosyalar için karma kontrol toplamaları da oluşturabilirsiniz.

Şifreleme sistemleri arasından seçim yapabilirsiniz

Seçeneklerde, dosyaların veya metin verisinin şifrelenmesi için hangi şifrelemelerin kullanılacağını seçebilirsiniz. AES, Blowfish, CAST, DES, IDEA, RC4, RC2 veya TEA seçebilirsiniz. Orijinal dosyaları şifrelemeden önce onlara yedekleme ve şifrelenmiş metin verilerini hex kodlu biçimde görüntüleme seçenekleri de vardır.

Sonuç:

Encrypt Care, Windows kullanıcıları için güçlü bir metin ve dosya şifreleme sunar. Program, arayüzü izlemesi kolay olan AES veya Blowfish gibi güçlü şifrelere sahiptir.

Encrypt Care İçin Yorum Yap