Facebook Hesabı Nasıl Silinir

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook hesabınızı istenmeyen nedenlerden dolayı, yada keyfi nedenden dolayı iptal mi etmek istiyorsunuz. Facebook hesabınızı silmeden önce bilmeniz gereken bazı şeyler var.

Facebook hesabınızı silmeden önce şunlar bilmenizde fayda var.

1. Adım

Hesabınızı kapatacağınız zaman açmış olduğunuz sayfa, gruplarda hesabınız ile birlikte kapanacaktır. Ancak bu sayfaların silinmemesi için ikinci bir yönetici ekleyebilirsiniz. Sileceğiniz hesabınızı bir daha açamıyorsunuz. Yeni bir hesap açmak zorundasınız.

Hesabınızı silmeden önce hesapta bulunan uygulamaları silmeniz gerekiyor. Burayı tıklayarak Facebook Uygulama Ayarlarını açmanız gerekiyor.

facebook-hesabi-nasil-silinir-indir76

Uygulamaları kaldırmak için üzerine gelin ve karşınıza bir kalem ile X işareti çıkacak. X işaretini tıklayarak uygulamaları kaldırın. Bu işlemi yapmaz iseniz hesap kapanmamakta. Nedeni Facebook, hesaplar silindikten sonra 2 hafta süresince hiçbir hareketlilik olmamasını istemekte.

2. Adım

Uygulamaları kaldırdıktan sonra aşağıdaki gibi silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabı silmek için tıklayın

facebook-hesabi-nasil-silinir-indir76

3. Adım

Son adım olarak da aşağıdaki gibi karşınıza çıkacak pencerede ki gibi Facebook şifre ve güvenlik kodunu girdikten sonra “Tamam” tıkladıktan sonra hesabınızı silmiş olacaksınız.

facebook-hesabi-nasil-silinir-indir76

Facebook Hesabı Nasıl Silinir İçin Yorum Yap