Facebook Hesabı Tamamen Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook hesabınızı tamamen kapatmak isteyebilirsiniz. Facebook hesabı kalıcı olarak silmek isteyenler gerekli olan tüm bilgileri burada bulabilir. Kolay ve resimli anlatım ile Facebook hesabınız tamamen nasıl kapatılır veya silinir öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Facebook hesabı kapatmak isteyenler için, Facebook iki farklı yol sunmaktadır; hesapları dondurma ve silme. Facebook hesabı bir daha açılmamak üzere kapatmak istiyorsanız dondurmak yerine silmeniz gerekiyor. Facebook hesabını tamamen silmek için aşağıdakileri adım adım uygulayın. Facebook hesabımı nasıl silerim diye düşünmeyin işte size Facebook hesabı kalıcı olarak silme rehberi!

facebook-hesabi-tamamen-silme-ve-kapatma-nasil-yapilir

Facebook hesabı tamamen silme

Yalnız hesabı kapatmadan önce bazı şeyleri bilmeniz gerekiyor.

Facebook hesabı kapatacağınız zaman, hesapla birlikte hesabınıza bağlı sayfa veya grup varsa bunlarda silinecek. Eğer sayfaların veya grupların silinmesini istemiyorsanız ikinci bir yönetici ekleyebilirsiniz.

Sileceğiniz hesaplar bir daha açılmayacaktır. Bu nedenle karar vermeden önce Facebook hesap silme için bir daha düşünün.

İlk önce uygulamaları silin

Facebook hesabı silmeden önce uygulamaları silmeniz gerekiyor. Aşağıdaki bağlantıdan Facebook Uygulama Ayarlarını açın.

Facebook Uygulama Ayarlarını açmak için tıklayın.

facebook-hesabi-silmek-ve-kalici-olarak-kapatmak

Buradan kullandığınız uygulamalar üzerine gelin gelerek Kaldır “x” seçeneğine tıklayarak kaldırın. Uygulamaları kaldırmadığınız zaman Facebook hesabı silmiyor. Bunun nedeni, Facebook hesap silme işlemi boyunca, yani 14 gün boyunca herhangi bir hareketliliğin olmaması gerekiyor.

Facebook Hesabı Silme

Uygulamaları tamamen kaldırdıktan sonra aşağıdaki sayfaya giderek Hesabımı Sil düğmesine tıklayın.

Facebook Hesabı silmek için tıklayın.

facebook-hesabi-silmek-ve-kalici-olarak-kapatmak-1

Hesabımı Sil düğmesine tıkladıktan sonra Hesabı Kalıcı Olarak Sil penceresi çıkacak. Facebook şifrenizi ve güvenlik için metin veya sizden istenen resimleri seçtikten sonra Tamam düğmesine tıklayın.

facebook-hesabi-silmek-ve-kalici-olarak-kapatmak-2

Bunları yaptıktan sonra 14 gün boyunca Facebook hesabınıza giriş yapmamanız gerektiğini söyleyecektir. 2 hafta boyunca herhangi bir giriş yapmadığınız zaman Facebook hesabınız tamamen silinecektir.

Umarız yazımız Facebook hesabını tamamen silmek isteyenler için yardımcı olmuştur.

Twitter Hesabı Tamamen Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Facebook Hesabı Tamamen Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap