Facebook Hesabına Yeni Bir Tarayıcıdan Veya Cihazdan Erişildi Uyarısı

Sponsorlu Bağlantılar

Windows’ta Chrome için giriş uyarısı, Windows’ta Chrome tarayıcısından Facebook hesabına erişildi, Android İçin Facebook için giriş uyarısı, Samsung Monte Bar’da ACCESS NetFront için giriş uyarısı, Samsung Mobile için giriş uyarısı, “Windows’ta Chrome” cihazından Facebook’a giriş yapıldı uyarısı, Windows’ta Edge için giriş uyarısı, Windows’ta Firefox için giriş uyarısı ve daha bir çok uyarı alan Facebook kullanıcıları biraz tedirgin olabilir. Tedirgin olmanıza gerek yoktur.

Facebook yeni güvenlik özellikleri ile hesapları daha güvenli hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Facebook hesabına yeni bir tarayıcıdan, sistemden, cihazdan giriş yapıldığı zaman Facebook hesabına bağlı e-posta adresine bir mail gönderir. Mailde Girişi Gözden Geçir veya Uyarıları Yönet kısmından bu uyarılara göz atabilirsiniz.

facebook-hesabina-yeni-bir-tarayicidan-veya-cihazdan-erisildi-uyarisi

Yakınlarda hesabına yeni bir tarayıcıdan veya cihazdan giriş yapıldı. Bunu yapan sen miydin?

Bu uyarı ile birlikte giriş yapılan zaman, bölge, sistem ve tarayıcı ile ilgili bilgiler yer alır.

Eğer e-posta hesabınıza gelen bu uyarılar, sizin tarafınızdan gerçekleştirilmiş değilse işte o zaman sorun var demektir. Bazı kullanıcılar Facebook’a bağlı e-posta hesabını sürekli takip etmeyebilir. Uzun süreden sonra e-posta hesabına giriş yaptıktan sonra bu uyarıları gördüğü zaman korkabilirler.

Veya Facebook bildirimi olarak görebilirsiniz.

Genellikle bu tarayıcıdan giriş yapmadığın için, giriş yapanın sen olduğundan emin olmak istiyoruz.

Bu bildirimde zaman, konum, sistem bilgilerini görüntülemenin yanı sıra Detaylar sekmesine tıklayarak Durum ve IP adresi görebilirsiniz.

facebook-hesabina-yeni-bir-tarayicidan-veya-cihazdan-erisildi-uyarisi-1

facebook-hesabina-yeni-bir-tarayicidan-veya-cihazdan-erisildi-uyarisi-2

 

Gelen uyarı mesajlara göz atmakta fayda vardır. Eğer Facebook’a giriş yapılan zaman, bölge, sistem, cihaz sizin bilgileriniz ile uyuşmuyorsa hemen Facebook şifrenizi değiştirmenizi tavsiye ederiz.

admin Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Sizlere daha açıklayıcı bilgiler vermek için yazılım alanını tercih ettim. Blog yazıları, program, oyun, mobil uygulamalar ile ilgili faydalı bilgiler sunmak istiyorum. Umarım sizler için faydalı olur.

Facebook Hesabına Yeni Bir Tarayıcıdan Veya Cihazdan Erişildi Uyarısı İçin Yorum Yap