Facebook Lite (Android)

Sponsorlu Bağlantılar
Son Sürüm
Sponsorlu Bağlantılar

Android İçin Facebook Lite Uygulaması

4/5, Toplam: 2 kişi

Facebook Lite, Facebook kullanımını daha hafif hale getirmek için tasarlanmış Android mobil cihazlar için Facebook tarafından geliştirilen resmi bir uygulamadır. Çok fazla yer kaplaması, önbelleğinde çok veri toplaması, bataryayı çabuk tüketmesi, mobil veri kullanımının çok fazla olması gibi şikayetlerden kurtulmak isteyenler için hafif Facebook uygulamasıdır.

Android cihazı yavaşlatmadan daha hızlı kullanım sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Android için Facebook uygulamasına benzerliği olmadığını söylemek isterim. Özellikle aynı Facebook arayüzü ve kolay kullanılabilirlik bekleyenleri hayal kırıklığına uğratacaktır. Zaten uygulamanın geliştirilmesinin amacı veri kullanımını azaltmaktadır. Bu yüzden fazla kullanışlı olmasını beklemeyin.

Facebook Lite uygulamasının en önemli amacı mobil veri kullanımını en alt seviyeye düşürmektir. Mobil veri tarifenizi daha verimli kullanmanız ve ayrıca 2G ağlar, yavaş veya kararsız bağlantılar için tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra küçük dosya boyutuna sahip olmasından dolayı hızlı indirilebilir olmasıdır. Fotoğrafların, paylaşımların ve güncellemelerin daha hızlı yüklenmesini sağlar.

Facebook Lite uygulamasının tasarlanmasının bir diğer önemli amacı ise eski veya yeni olması fark etmeksizin neredeyse tüm Android telefonlarda kullanabilir olmasıdır. Facebook uygulamasının tam sürümünü kullanmak isterseniz, Android için Facebook‘u yüklemeniz gerekir.

Android için Facebook Lite uygulaması ile her şey daha hafif ve basit olacaktır. Mobil veri kullanımını azaltmak, veri yüklenmesini azaltmak ve batarya tüketimini en aza indirmek için tavsiye edilmektedir.

Facebook Lite (Android) İçin Yorum Yap