Facebook Messenger (Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry)

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook mobil cihazlar üzerinde Facebook arkadaşlar ile mesajlaşma için Facebook Messenger uygulamasını geliştirdi. Artık Android, iPhone, iPad, Windows Phone ve BlackBerry mobil cihazlardan Facebook arkadaşlarınız ile mesajlaşma için Facebook Messenger uygulamasını mecburi kıldı. Bu durum çoğu kullanıcı tarafından tepki toplasa da, biz uygulama içeriğine değinmek istiyoruz.

Facebook Messenger, kullanım açısından normal Facebook üzerinde mesajlaşmaktan çok daha kolay hale gelmiştir. Uygulamayı mobil cihaza yükledikten sonra, Facebook’a kayıtlı tüm arkadaşlarınız lise halinde gösterilecektir. Mesajlaşmak istediğiniz arkadaşınızın üzerine tıklamanız yeterlidir. Hemen mesajlaşma alanına mesajınızı yazarak gönderebilirsiniz. Facebook Messenger sadece mesajlaşmak için geliştirilmiştir. Bu nedenle Facebook arkadaşları ile sürekli mesajlaşmak isteyenler için çok faydalı olmuştur.

facebook-messenger

Facebook Messenger uygulamasının sunduğu özelliklere bakalım. Uygulamayı kullanabilmeniz için WiFi veya mobil veri ile internete bağlı olmanız gerekiyor. Facebook hesabınız ile giriş yapmak istediğiniz zaman cep telefona kayıtlı kişileri senkronize etmeniz istenecektir. Senkronize edebilir veya bu adımı geçebilirsiniz. Senkronize adımına geçtiğinizde telefon numaranızı kaydetmeyi isteyecek. Bu adımlar Facebook’ta arkadaşınız olmayan ama sizi tanıyan birilerinin sizi daha kolay bulmasını amaçlamaktadır. Bu adımları geçtikten sonra Facebook Messenger uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. Tüm Facebook arkadaşlarınız liste halinde sunulacaktır. Uygulamayı kullanan arkadaşlarınızın profil kısmında uygulama logosunu göreceksiniz. Bu andan itibaren mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.

Uygulama daha önceden Facebook üzerinden yaptığınız tüm sohbetleri gösterecektir. Artık sohbetleriniz burada saklanacaktır. Dilerseniz sohbetleri arşive ekleyebilir veya silebilirsiniz. Facebook Messenger uygulamasını kullanan ve o an aktif olanları görmek için ikinci sekmeye geçin ve Aktif seçeneğine tıklayın. Aktif olan arkadaşlarınızın mobil veya tarayıcı üzerinden giriş yaptığı bilgisi de görüntülenmektedir. Bunların dışında ayar kısmından Facebook sohbeti, bildirimleri, konum, uygulamadaki sesler gibi bir çok seçeneği kapatabilirsiniz.

Facebook-Messenger-android

Facebook Messenger uygulaması mesajlaşmanın yanı sıra, konumuzu haritada göstermenizi sağlar. Sizi yakında takip eden arkadaşlarınıza yer bildirimi yapabilir ve durumunu hemen yazabilirsiniz.

İnternet bağlantısı kapalı olduğunda, size mesaj geldiği zaman bildirimler gözükmez. İnternete bağlandığınız an ana ekranda küçük balonda kimden mesaj geldiğiniz gösterecektir. Balona basılı tutup kapatma seçeneğine üzerine sürükleyerek kapatabilirsiniz veya balon üzerine tıklayarak mesaj gönderebilirsiniz.

Facebook Messenger uygulaması Facebook arkadaşlarınızla mesajlaşmanın en iyi ve en kolay yoludur. Aşağıdaki bağlantılardan mobil cihazınıza uygun olanı seçip indirebilirsiniz.

Facebook Messenger İndir (Android)
Android İçin Facebook Messenger Uygulaması
Facebook Messenger İndir (iOS)
iPhone, iPad için Facebook Messenger Uygulaması
Facebook Messenger İndir (Windows Phone)
Windows Phone için Facebook Messenger Uygulaması
Facebook Messenger İndir (BlackBerry)
BlackBerry için Facebook Messenger Uygulaması

Facebook Messenger (Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry) İçin Yorum Yap