Farbar Recovery Scan Tool (FRST)

Sponsorlu Bağlantılar
Son Sürüm
Sponsorlu Bağlantılar

Kötü Amaçlı Yazılım Tarama Programı

2/5, Toplam: 1 kişi

Farbar Kurtarma Tarama Aracı (FRST), kötü amaçlı yazılım bulaşmış cihazlar için hazırlanmış komut dosyası çözümlerini yürütebilme becerisini içeren bir tanı aracıdır. Bilgisayarınıza bulaşmış olan zararlı yazılımları tespit etmenize yardımcı olacak ücretsiz bir programdır. Farbar Kurtarma Tarama Aracı veya FRST, kötü amaçlı yazılım sorunlarını teşhis etmek normal veya güvenli modda Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 üzerinde çalışacak şekilde tasarlanmış taşınabilir bir uygulamadır.

Önyükleme sorunlarını tanılamak ve onarmak için Windows Kurtarma Ortamı’nda FRST’yi çalıştırmak da mümkündür. Normal veya güvenli modda çalışmakta olan bir cihazın önyükleme sorunları varsa, Windows Kurtarma Ortamında etkin şekilde çalışır. Kurtarma ortamında çalışabilme özelliği, önyükleme sırasında zorluklarla karşılaşan makinelerle ilgili sorunlarla uğraşırken özellikle yararlı olmaktadır.

Windows XP kullanıyorsanız ve önyükleme sorununuz varsa, sistem bir PE Önyükleme CD’sini kullanarak Kurtarma Ortamı’nda önyükleme yaptıktan FRST’yi çalıştırabilirsiniz. Bu program, Windows Kayıt Defteri yükleme noktaları, hizmetleri, sürücü hizmetleri, Netsvcs girdileri hakkında ayrıntılı bilgi görüntüler. Bilinen DLL’ler, sürücüler ve bölüm özellikleri. Ayrıca, düzeltilebilecek bazı önemli sistem dosyalarını listelemenizde yardımcı olur.

Not: Farbar Kurtarma Tarama Aracının 32 bit ve 64 bit sürümleri mevcuttur. Lütfen işletim sisteminize uyan sürümü seçin. Sisteminizle hangi sürümün eşleştiğini bilmiyorsanız, her ikisini de deneyebilirsiniz. Sadece bir tanesi sisteminizde çalışacak.

Farbar Recovery Scan Tool (FRST) İçin Yorum Yap