Fasterfox İle Firefox Tarayıcısı Tarama, İndirme Hızını Geliştirme

Sponsorlu Bağlantılar

Firefox aslında yavaş bir web tarayıcısı değil, biraz uğraşırsanız daha hızlı yapabilirsiniz. Firefox tarayıcısının yavaş olmasının en büyük nedeni, tüm kullanıcı bilgilerini veri tabanında tutmasıdır. Bu nedenle Firefox daha yavaş çalışmaktadır. Fasterfox, Firefox tarayıcısını hızlandırmak için çeşitli yollar ekler. Firefox için küçük bir uzantıdır. Fasterfox sayesinde, Firefox yükleme sürelerini azaltmak, upload ve download hızlarını artırmak için tasarlanmış ve YouTube gibi sitelerden video izlemeyi daha hızlı yapabilirsiniz. Bu eklenti farklı performans düzeyleri arasında geçiş sağlayan bir kaç hazır ayarlar ile paketlenmiş geliyor.

Fasterfox çeşitli seçenekler üzerinde kontrol sağlar, Seçenekler penceresini açtığınızda, size sunulan sekmelerden ‘Ana’ ve ‘Fasterfox’ vardır.

Ana sekmesi altında Fasterfox tarafından sunulan iyileştirme, hızlandırma seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Eğer bu ayarların dışında kendi seçeneklerinizi ve ayarlarınızı belirlemek istiyorsanız Özel sekmesini seçebilirsiniz.

Fasterfod-secenekler

Normal, örneğin Şarjlı Turbo maksimum performansını yükseltir, Firefox ayarları korur. Eğer sıradan bir kullanıcı iseniz, bu hazır ayarları kullanarak yeterli olacaktır. İleri düzey kullanıcılar, Özel seçeneğini seçerek kendi ayarlarını düzenleyebilir.

Fasterfox sekmesi altında, ‘Sayfa yükleme zamanını göster’ geçiş yapabilir ve sayfaları yüklerken istemediğiniz bağlantılar için belirli anahtar kelimeleri belirtebilirsiniz. Aynı sekmede içinde başka seçenek bir sayfa yükleme zamanlayıcısını etkinleştirme veya devre dışı bırakmanızı sağlar.

Fasterfox-ayarlar

Fasterfox ile dilediğiniz şekilde ayarlamalar yaparak Firefox tarayıcısını daha hızlı yapabilirsiniz.

Fasterfox Eklentisini İndir

Fasterfox İle Firefox Tarayıcısı Tarama, İndirme Hızını Geliştirme İçin Yorum Yap