FBReader (Nokia N9, N950)

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Nokia N9, N950 Ücretsiz E-Kitap Okuma Uygulaması

FBReader, Nokia N9, N950 telefonlar için ücretsiz olarak sunulan bir e-kitap okuma uygulamasıdır. FBReader Google Drive tabanlı bulut hizmeti ile okuma pozisyonları ile senkronizasyonu desteklemektedir. Senkronizasyon etkinleştirmek ve parametre yapılandırma seçimini değiştirebilirsiniz.

FBReader özelleştirilebilir, hızlı bir e-kitap okuyucusudur. TrueType / OpenType yazı tipleri ve daha fazlasını okuyabilirsiniz. Ekran parlaklığı okuma sırasında değiştirilebilir. Farklı gündüz / gece renk şemalarını destekler.

LCD ve eInk ekranlarında metinleri görüntüleyebilirsiniz. Özel OPDS kataloglar da desteklenmektedir.

FBReader dış sözlükler ile entegre edilmiştir. ColorDict destekler, Fora Sözlük, FreeDictionary.org, LEO Sözlük (Paragon Software tarafından) tüm SlovoEd sözlükler. 24 dilde heceleme kalıpları içerir.

Uygulama ile okuyabileceğiniz ana kitap formatları ePub (ePub3 kısmen desteklenen), Kindle (Mobipocket), fb2 (.zip). Diğer desteklenen formatlar: RTF, doc (MS Word), html, düz metin.

FBReader: Favorite Book Reader uygulaması Nokia N9, N950 telefonlar için en iyi e-kitap okuma uygulamalarından biridir. Türkçe dil desteğinin olmaması büyük bir eksiklik olabilir ama ileri zamanda bununda olmasını bekliyoruz. Bunun dışında işlevsellik ve kullanım kolaylığı açısından gerçekten başarılı bir uygulamadırı.

FBReader (Nokia N9, N950) İçin Yorum Yap