Firefox, Chrome, Opera Tarayıcıları Not Defteri Gibi Kullanın

Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome, Mozilla Firefox ve Opera web tarayıcıları bir Notepad-Not defteri gibi kullanılabileceğini biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız gelin birlikte yapalım. Firefox, Chrome, Opera tarayıcılarında yeni bir sekme açın ve Not defterinde olduğu gibi metin yazmaya başlayın. Nasıl yapacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Aşağıda kullanacağınız kod, Data URI şeması kullanır ve basit bir HTML sayfası oluşturur. Data URI, Gecko tabanlı tarayıcılar, Opera, web-kit tabanlı tarayıcılar ve birkaç tarayıcı üzerinde desteklenir. Bu kod, Windows 8.1 Internet Explorer 11 da çalışmaz.

Firefox, Chrome, Opera Tarayıcıları Bir Not Defteri Gibi Kullanma

Kullandığınız web tarayıcısında yeni bir sekme açın ve aşağıdakileri yazarak Enter tuşuna basın. Yada aşağıdaki bağlantıyı kopyalayın ve tarayıcıya yapıştırın.

data:text/html, <html contenteditable>

Tarayıcı ekranı tamamen boş bir metin editörü gibi olacak ve boş alanda herhangi bir yere fareyi tıklayın ve yazmaya başlayın.

web-tarayicilari-not-defteri-gibi-kullanma

Not Defteri’nde yaptığınız gibi burada metinleri kesmek ve yapıştırmak, kopyalamak mümkün. Eğer isterseniz, bu sekmeyi yer imine ekleyerek hızlı bir şekilde açıp kullanabilirsiniz.

Tarayıcı üzerinde hızlı bir şekilde kısa notlar almak istiyorsanız bu oldukça yararlı olabilir. Bunun yerine, bu yer imi sekmesini açın ve içinde yazı yazmaya ya da metin yapıştırmaya başlayabilirsiniz.

Hatta, başka bir web sayfası kaydetmek gibi bir HTML dosyası olarak kaydedebilirsiniz.

admin Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Sizlere daha açıklayıcı bilgiler vermek için yazılım alanını tercih ettim. Blog yazıları, program, oyun, mobil uygulamalar ile ilgili faydalı bilgiler sunmak istiyorum. Umarım sizler için faydalı olur.

Firefox, Chrome, Opera Tarayıcıları Not Defteri Gibi Kullanın İçin Yorum Yap