GridinSoft Lines

Sponsorlu Bağlantılar
1.1
Sponsorlu Bağlantılar

Windows bilgisayarlar için ücretsiz puzzle/bulmaca oyunu

GridinSoft Lines (eski adıyla Game Lines) bilgisayarda oynayabileceğiniz zeka isteyen ücretsiz puzzle/bulmaca oyunu. Amaç düz bir çizgide (her yöne) aynı renk toplarını düzenlemektir.

Oyun alanında farklı renklerde toplar bulunur. GridinSoft Lines oyun alanı 9×9 kareden oluşur. Amaç aynı renkteki düzenlenmiş topları (beş veya daha fazla) bir araya getirip, maksimum sayıda renk topu temizlemektir. Topun mevcut konumu ve istenen hedef arasında bir yol varsa her topu taşıyabilirsiniz. Aynı renkte beş veya daha fazla topu bir çizgiye getirirseniz (yatay, dikey veya çapraz) toplar kaybolur.

Oyundaki hedefiniz, aynı renkte topları düz bir çizgide (her yönde) düzenlemektir. Düz bir çizgide 5 veya daha fazla top bir araya getirildiğinde temizleme yapılır ve puan verilir. Daha uzun çizgiler size daha fazla puan verir. Çapraz çizgiler birlikte sayılır. Oyun başlangıçta size karışık gelecektir. Ancak 3 farklı renk topunu seçerek istediğiniz kareye taşıyın ve alan dolmadan topları temizlemeye bakın.

Şunu unutmayın ki, eğer topu götürmek istediğiniz kareye giden yolda herhangi bir boşluk yoksa top taşınmaz. Topları alanda ona göre yerleştirmeniz gerekir. Seçtiğim top neden istediğim kareye gitmiyor diye de dert yanmayın.

GridinSoft Lines İçin Yorum Yap