Ghostery İle Web İzleyicileri Kontrol Etme ve Engelleme

Sponsorlu Bağlantılar

Web izleyicileri son zamanlarda en çok rahatsızlık uyandıran durumlardan biri oldu. İnternette gezinirken dijital izler bırakırız. Bu dijital izler reklam şirketleri vb tarafından takip edilmektedir. Lenovo, Superfish ile böyle bir kötü izlenim bırakmıştır. İnternette bıraktığınız izler reklam virüsü gibi yayılan şirketler için gayet güzel bir durum. Ama peki siz ve diğer kullanıcılar bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Web izleyicileri öğrenmek, kontrol etmek ve engellemek ister misiniz?

ghostery-ile-web-izleyicileri-kontrol-etme-ve-engelleme

Ghostery, Facebook, Google gibi web sayfalarına yerleştirilen izleyicileri, web hatalarını ve işaretleri ve 500’ün üzerinde reklam ağı, davranışsal veri sağlayıcıları, web yayıncılarını (faaliyetlerinizle ilgilenen tüm şirketler) algılayan ve bunun kontrolünü size sunan tarayıcılar için ücretsiz bir eklentidir.

Ghostery, ziyaret ettiğiniz web sayfalarındaki üçüncü taraf sayfa öğelerini (veya “izleyiciler”) arar. Bunlar izleme, analiz vb. için kullanılan sosyal ağ widget’ları, reklamlar, görünmez pikseller gibi şeyler olabilir. Ghostery bu tür öğelerin bulunduğu ve bunları hangi şirketlerin çalıştırdığı konusunda sizi uyarır. Bu siteler hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve isterseniz çalıştırdıkları izleyicileri engellemeyi seçebilirsiniz.

Ücretsiz Ghostery tarayıcı uzantısı size nasıl yardımcı olur?

Ghostery web izleyicileri kontrol etmek için faydalı bir araçtır. Chrome, Firefox, Internet Explorer, Opera, Safari gibi popüler web tarayıcılar için eklentiler sunmaktadır. Yazımızın sonunda yer alan linklerden indirebilirsiniz.

ghostery-tarayici-uzantisi

Chrome’da Ghostery görünümüdür. Diğer tarayıcılarda farklılık gösterir.

Daha hızlı bir web keyfi: Bazı sitelerin yüklenmesi çok uzun zaman alır. Bu web izleyicileri nedeniyle olabilir. Ghostery soruna neden olan izleyicileri engellemek ve önemli ölçüde taramayı hızlandırmak için olanak sağlar.

İstediğiniz içeriği alın: İstediğiniz içeriğe odaklanarak sayfa yığılmalarını ortadan kaldırın. Karmaşıklıktan uzak daha sade bir web deneyimi sunar.

Verilerinizi kontrol edin: Bazen size en yakın kafeyi bulmaya yardımcı olan bir konum izleyici gibi, gereken verileri hızlı bulmanıza yardımcı olabilir. Bu durum bazende tadını kaçırır, verilerinizi izleyenlerin eline koz vermiş olursunuz. Bu nedenle verilerinizi kontrol etmenize yardımcı olur.

Haberdar olun ve kontrolü ele alın: Ghostery, web izleyicilerin genel tarama deneyimi nasıl etkileyebileceğini anlamak için gerekli araçları sağlar.

Ücretsiz Ghostery Tarayıcı Uzantısını İndirin

Aşağıdaki bağlantılardan tarayıcınıza uygun olan Ghostery uzantısını indirin.

Ghostery İndir (Chrome)
Chrome İçin Web İzleyicileri Engelleme Eklentisi
Ghostery İndir (Firefox)
Firefox İçin Web İzleyicileri Engelleme Eklentisi
Ghostery İndir (Internet Explorer)
Internet Explorer İçin Web İzleyicileri Engelleme Eklentisi
Ghostery İndir (Opera)
Opera İçin Web İzleyicileri Engelleme Eklentisi
Ghostery İndir (Safari)
Safari İçin Web İzleyicileri Engelleme Eklentisi
admin Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Sizlere daha açıklayıcı bilgiler vermek için yazılım alanını tercih ettim. Blog yazıları, program, oyun, mobil uygulamalar ile ilgili faydalı bilgiler sunmak istiyorum. Umarım sizler için faydalı olur.

Ghostery İle Web İzleyicileri Kontrol Etme ve Engelleme İçin Yorum Yap