Ghostery (Chrome)

5.4.11

Hemen İndir

Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

  • Lisans Ücretsiz
  • İşletim Sistemi Windows 10, 8.1, 8, 7, Vi
  • Dil Türkçe
  • Üretici
  • Boyut 1.24 MB
  • Tarih 11 ay Önce
  • İndirme Sayısı 69

Chrome İçin Web İzleyicileri Engelleme Eklentisi

Ghostery web siteleri tarafından kullanılan izleme tekniklerini görmeyi ve web izleyicileri engellemeyi sağlayan Chrome için ücretsiz ve Türkçe eklenti. Taramaları tamamen kontrol edebilir, temiz, daha hızlı, güvenli çevrimiçi deneyim için Ghostery faydalı olacak bir eklentidir. İnternette gezinirken verileriniz izler bırakır. İzleme teknolojileri ile bağlanan bu dijital ayak izi şirketlerin hakkınızda bir profil oluşturarak size ulaşmasına izin vermektedir.

Ghostery, ziyaret ettiğiniz web sayfalarındaki üçüncü taraf sayfa öğelerini (veya “izleyiciler”) arar. Bunlar izleme, analiz vb. için kullanılan sosyal ağ widget’ları, reklamlar, görünmez pikseller gibi şeyler olabilir. Ghostery bu tür öğelerin bulunduğu ve bunları hangi şirketlerin çalıştırdığı konusunda sizi uyarır. Bu siteler hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve isterseniz çalıştırdıkları izleyicileri engellemeyi seçebilirsiniz.

Ghostery, daha temiz, daha hızlı ve daha güvenli bir İnternet deneyimi için web sitesi izleyicilerini yönetmenize yardımcı olan bir tarayıcı eklentisidir.

Günümüzde web siteleri, ilgi çekici ve birbiriyle bağlantılı kullanıcı deneyimleri sunmak için “izleyici” olarak adlandırılan pek çok faydalı araç ve teknolojiyi kullanıyor. İzleyiciler, başka şirketlere sizin hakkınızda bilgi gönderen ve onlardan bilgi alan küçük kod parçacıklarıdır. İzleyiciler bu bilgileri reklam göndermek, davranışlarınızı analiz etmek, sosyal ağlarla bağlantı kurmak, yorum bölümleri sunmak ve bunlara benzer pek çok amaç için kullanır.


Bu izleyiciler bazen bir web sitesini yavaşlatabilir, sitenin daha karışık hale gelmesine neden olabilir veya verilerinizin gizliliğini etkileyebilir. Ghostery, her web sitesindeki izleyicileri ortaya çıkarır ve daha temiz, daha hızlı ve daha güvenli bir gezinti deneyimi yaşayabilmeniz için istemediğiniz izleyicileri kontrol etmenizi sağlar.

Kategoriler kısmından izleyicilere kategorilere göre izin verin veya engelleyin. Güvenilir Siteler kısmından sık sık ziyaret ettiğiniz ve güvenmek ya da desteklemek istediğiniz sitelerdeki tüm izleyicilere izin verin. Kısıtlanmış Siteler kısmından güvenilir olmayan sitelerdeki tüm izleyicileri engelleyin.

Ghostery dinamik güncel sayfalarda izleme elemanları sayısını görüntüleyen tarayıcı araç çubuğuna yeni bir araç çubuğu düğmesi ekler ve bunun üzerine tıklayarak tüm izleyiciler için ayrıntılı bilgi gösterir. Kolayca düğmeye tıklayarak herhangi bir izleyiciyi etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Chrome için Ghostery eklentisi ile web izleyicileri kontrol altına alın. Uygun görmediğiniz izleyicileri kolayca engelleyin. Bu sayede daha hızlı, keyifli ve güvenli internet deneyimi yaşayın.

Ghostery (Chrome) Hakkında Yazılar

admin Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Sizlere daha açıklayıcı bilgiler vermek için yazılım alanını tercih ettim. Blog yazıları, program, oyun, mobil uygulamalar ile ilgili faydalı bilgiler sunmak istiyorum. Umarım sizler için faydalı olur.

Ghostery (Chrome) İçin Yorum Yap