GiftedMotion

Sponsorlu Bağlantılar
1.23
Sponsorlu Bağlantılar

Windows için ücretsiz animasyonlu GIF resimler yapmayı sağlayan ücretsiz program

1/5, Toplam: 1 kişi

Animasyonlar ile uğraşan bir çok kişi vardır. Online olarak bu hizmeti sunan bir çok web sitesi vardır. Fakat bilgisayar üzerinde rahat çalışabileceğiniz ve animasyonlu GIF görüntüler oluşturmak için yardımcı olacak ücretsiz programlar pek yok.

GiftedMotion animasyonlu, hareketli GIF görüntüler yapmak için yardımcı olan ücretsiz bir programdır. GiftedMotion herhangi bir kurulum gerektirmeyen Portable programdır. Yapmanız gereken program dosyasını indirin ve jar dosyasını çalıştırın. GiftedMotion programı Windows, Mac OS X, Linux tüm platformlar üzerinde çalışır. Ancak sisteminizde Java yüklü olması gerekir. Java yüklü değilse açılmaz.

Program açıldıktan sonra, özellikle resim eklemek istediğiniz zaman XP sistemini hatırlayacaksınız. Gerçekten menü ve işleyiş konusunda baya eski kalmış. Neyse zor bela resimleri ekleyin. Sakın bir tane resim ekleyip daha sonra diğerlerini eklemeye çalışmayın. “Animasyonlar genellikle sadece bir çerçeveden fazlasını gerektirir. Seçilirken SHIFT veya CTRL tuşlarına basılarak birden çok dosya yüklenebilir.” Uyarı penceresini görürsünüz. Bu nedenle GIF yapmak istediğiniz resimleri bir klasörde toplamanızı tavsiye ederim. Çünkü her resim yüklediğimde önceki resimler kaldırıldı. Yani animasyon yapmak istediğiniz resimlere tek seferde yüklemeniz gerekir. Yoksa sinirden bilgisayarı kırmaya çalışabilirsiniz. PNG, JPG / JPEG, BMP ve GIF görüntü formatlarını işleme desteği vardır.

Her resim için geçiş süresini belirleyebilirsiniz. Resimlerin sıralamasını değiştirebilirsiniz. Animasyonu oynatmak, durdurmak ve kaydetme düğmeleri mevcuttur. Ayarlamaları yaptıktan sonra animasyonun nasıl olduğunu görmek için Play düğmesine basın. Bir anlamda önizleme yapmaktadır. Eğer hoşunuza gitmeyen kısımlar olursa, durdurun, düzenleyin ve tekrar devam edin. Dış aktarımı yapılandıracağınız renklendirme seçenekleri mevcuttur. Artık her şey hazır olduktan sonra Kaydet düğmesine tıklayarak hazırladığını hareketli resimleri ya da animasyonları .gif formatında kaydedin.

GiftedMotion programı çok ilkel gözükse de, çok kolay bir şekilde GIF yapmak için güzel bir program olduğunu düşünüyorum. Tasarım ve kullanım açısından ilgi çekici olmadığı aşikardır ancak kullanım açısından karmaşıklıktan uzak, sade ve basit bir kaç adımda hareketli GIF resimler hazır olacaktır.

GiftedMotion İle Animasyonlu GIF Görüntüler Oluşturma blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

GiftedMotion İçin Yorum Yap